Gati i Vlahović; Foto: Beta/AP/Claudio Grassi

Nestvarna pobeda Juventusa u 94. minutu, uz Vlahovićev promašen penal (VIDEO)

Iako Masimilijano Alegri nedeljama i mesecima unazad izjavljuje da Juventus nije konkurentan za šampionsku trku, njegovi igrači ga demantuju na terenu. “Stara dama” ponovo je prva na tabeli italijanske Serije A, pošto je savladala Moncu u gostima rezultatom 2:1 (1:0). I to na kakav način! Primljenim golom u 91. minutu, te postignutim pogotkom za trijumf u 94.

Uz to, sve je krenulo promašenim penalom Dušana Vlahovića. Srpski reprezentativac je u 11. minutu imao priliku da postigne novi gol u crno-belom dresu, ali ga je golman Monce Di Gregorio osujetio u toj nameri. Čak mu je skinuo i “popravni”. Ipak, već par sekundi kasnije bio je nemoćan jer je Adrijen Rabio uspeo da ga matira i dovede Juventus u prednost.

Dugo je nakon toga gostujući tim čuvao stečenu prednost. Dušan Vlahović je iz igre izašao u 70. minutu, a Filip Kostić ostao na terenu od početka do kraja. I onda smo ušli u dramatičan finiš koji je ipak imao srećan kraj za Torineze.

Najpre je u Valentin Karboni sa ivice kaznenog prostora vrlo lepim udarcem matirao Vojčeha Ščešnjeg. Slomila su se srca navijača Juvea, ali njihovi miljenici na terenu nisu rekli poslednju reč.

U četvrtom minutu nadoknade je Federiko Gati uspeo da pogodi za 2:1, a asistencija se piše Adrijenu Rabiou. Dakle, Francuz je sa golom i asistencijom igrač utakmice, ali će na naslovnim stranama italijanske štampe ipak biti čovek odluke Gati.

Juve sada ima 33 osvojena boda, jedan više i utakmicu više od Intera. Monca je ostala na 10. poziciji sa 18 osvojenih bodova iz 14 odigranih susreta.