Otac Luisa Dijaza slavi gol
Manuel Dijaz (Foto: Printscreen/reddit/doubleoeck1234)

Nestvarne scene posle 12 dana zatočeništva: Reakcija oca Luisa Dijaza dok je sin rušio Brazil je neprocenjiva

Kolumbija je napravila veliko iznenađenje tako što je savladala Brazil sa 2:1 u južnoameričkim kvalifikacijama minule noći. Najveću pažnju javnosti privukao je Manuel Dijaz, otac napadača Kolumbije Luisa Dijaza, koji je u transu slavio pogotke svog sina za preokret zajedno sa 50.000 zemljaka u Barankilji.

Brazil je vodio od četvrtog minuta kada je Gabrijel Martineli pogodio mrežu domaćih. Međutim, Luis Dijaz je u razmaku od pet minuta, u 75. i 79. dao dva gola i doneo trijumf svojoj naciji. Ujedno je bacio u trans oca Manuela.

Manuel Dijaz, otac napadača Liverpula, pušten je iz zatočeništva prošlog četvrtka 9. novembra. On je čak 12 dana proveo u zatočeništvu od strane pobunjeničke grupe Nacionalne oslobodilačke armije, nakon što je kidnapovan zajedno sa suprugom na benzinskoj pumpi u malom gradu Barankasu.

Dijasovu majku, Silenis Marulandu, nekoliko sati kasnije je spasila policija koja je postavila blokade na putevima oko tog grada, koji se nalazi u blizini granice Kolumbije sa Venecuelom, ali je potraga za ocem potrajala mnogo duže.

Kolumbijska policija je čak angažovala velike snage u potrazi za ocem igrača Liverpula, a nudila je i novčanu nagradu od 48.000 dolara za informacije koje vode do Dijazovog oca.