Leverkusen's Josip Stanisic, up, scores for his team in the last minute against Dortmund's goalkeeper Gregor Kobel, right, during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and Bayer Leverkusen in Dortmund, Germany, Sunday, April 21, 2024. The match ended 1-1, Leverkusen is unbeaten since 45 matches. (AP Photo/Martin Meissner)
Pogodak Stanišića (Foto: Beta/AP Photo/Martin Meissner)

“Neverluzen” je neuništiv: Hrvat golom u 98. produžio najveću seriju u evropskom fudbalu (VIDEO)

Perfektni Bajer iz Leverkuzena umalo je ovog popodneva prosuo na Vestfalenu seriju od 44 utakmice bez poraza, ali se provukao protiv Borusije iz Dortmunda nekako (1:1), golom hrvatskog defanzivca Josipa Stanišića u 98. minutu.

Posle kornera, i prilike koja je imala svega 12% šansi da rezultuje pogotkom, defanzivac gostiju je najviše skočio na centaršut Florijana Virca i pogodio glavom za veliko slavlje ekipe Ćabija Alonsa, koja ima sada 45 mečeva bez poraza u ovoj sezoni.

Bio je to vrhunac tvrdog i borbenog derbija. Posle sporog starta utakmice, u 30. minutu u kaznenom prostoru Borusije pao je Džeremi Frimpong. VAR je gledao situaciju, ali je utvrđeno da intenzitet nije bio dovoljan za najstrožu kaznu.

Drugo poluvreme bilo je znatno dinamičnije i bolje. Smenjivali su se napadi fudbalera obe ekipe, pre nego što je tim Edina Terzića preuzeo kontrolu petnaestak minuta pre kraja i poveo.

Nilklas Fulkrug je umalo postao dželat neverovatnog niza čuvenih “Farmaceuta” u godini u kojoj Bajer juri još dva trofeja – posle titule u Nemačkoj – u Kupu i Ligi Evrope.

Povremeni reprezentativac “Pancera” pogodio je mrežu gostiju u 81. minutu na asistenciju Zabicera i doneo veliku radost navijačima polufinaliste Lige šampiona.

Izgledalo je u tim trenucima da se veliki niz gostiju, koji bi mnogi rivali u bundesligi voleli da vide, konačno završava, ali tako nije mislio i fudbaler koji igra u Leverkuzenu na pozajmici iz Bajerna.

Malo je falilo da u sledećem napadu Leverkuzen dođe do još jednog gola i totalnog preokreta u nadoknadi, ali se Virc spetljao i napravio faul u napadu u izglednoj šansi.