Aleksandar Mitrović nastavlja da rešeta; Printscreen: X/@TheNassrZone

Neverovatni Aleksandar Mitrović – 10 golova na šest utakmica, onako kako samo on zna!

Najbolji strelac u istoriji fudbalske reprezentacije Srbije se vraća u nacionalni tim u narednom “prozoru”, i to u sjajnoj formi. Naime, on je nastavio svoju golgetersku seriju u dresu Al Hilala i ove večeri, u sklopu 6. kola saudijskog šampionata.

Srpski reprezentativac je postigao dva gol protiv Al Ahlija, što mu je donelo ukupno 10 pogodaka na vrhu liste strelaca. Odigrano je samo šest utakmica nove sezone!

Prvi je postigao u 56. minutu. Onako, u svom stilu. Glavom, u sam ćošak, nakon što se sjajno pozicionirao i izgradio čistu poziciju.

Bio je to njegov čak deveti gol ove sezone, po čemu je neprikosnoven ispred Karima Benzeme sa sedam i Kristijana Ronalda sa pet pogodaka. Ali, ubrzo je stigao i deseti.

Mitrogol doneo potpuni preokret

Al Hilal je nastavio da napada, u pojedinim situacijama i sa svih 10 igrača na protivničkoj polovini i to se isplatilo u 78. minutu. Tačnije, malo ranije kada je dosuđen penal zbog prekršaja nad Malkolmom.

Sudija Slavko Vinčić je gledao VAR i dodelio najstrožu kaznu. Udarac sa 11 metara je Mitrović najpre promašio, tačnije, golman mu je odbranio udarac.

Međutim, ispostavilo se da je čuvar mreže Al Ahlija ranije izašao sa gol-linije, kao i da je još jedan igrač domaćeg tima ranije ušao u kazneni prostor. Mitrović je ponovio svoj penal i ovog puta bio mnogo sigurniji, čime je doneo 2:1 Al Hilalu.

Valja istaći da mu je u prvom poluvremenu poništen pogodak zbog ofsajda.

Mitrović će već u ponedeljak biti u Beogradu na prozivci Dragana Stojkovića Piksija pred nove dve utakmice u Ligi nacija. Srbija će 12. oktobra u Leskovcu dočekati Švajcarsku, dok će tri dana kasnije gostovati Španiji u Kordobi.