Lautaru Martinezu opljačkana žena
Magični Lautaro (Foto: Beta/AP/Luca Bruno)

Nezapamćena golgeterska eksplozija: Ušao s klupe i dao 4 gola za manje od pola sata (VIDEO)

Inter i Milan su nastavili da gledaju pratioce sa vrha tabele Serije A, pošto su na otvaranju sedmog kola Serije A upisali rutinske pobede. Rosoneri su na svom terenu pobedili Lacio sa 2:0, dok su Neroazuri kao gosti ubedljivo savladali Salernitanu sa 4:0 uz sva četiri pogotka Lautara Martineza.

Oba velikana su poravnati na tabeli po broju bodova, ali je Inter vodeći zbog bolje gol razlike.

Poker Argentinca za pola sata

Blistao je večeras sjajni Lautaro Martinez koji je sa četiri gola doneo tri boda Interu na gostovanju protiv Salernitane. Zanimljivo je da je Argentinac utakmicu počeo sa klupe i igru je ušao tek u 54. minutu umesto Aleksisa Sančeza.

Mrežu domaćina načeo je u 62. minutu na asistenciju Tirama, a 15 minuta kasnije je duplirao prednost na dodavanje Barele. U 85. minutu je pogodio sa bele tačke, a sjajnu seriju golova je zaključio pogotkom u 89. minutu za neverovatnih 4:0.

Time je postao prvi igrač još od sezone 1994/95. i početka ere dodeljivanja tri boda, koji je ušao s klupe i dao četiri gola na jednom meču. Retkost.

Milan srušio Lacio u nastavku

Milan je golovima u drugom poluvremenu savladao Lacio u derbiju popodneva. Prvo poluvreme je proteklo u ravnopravonoj igri, čak je Lacio imao više udaraca u okvir gola rivala. Milan je najbolje šanse propustio u samom finišu prvog dela kada su neprecizni bili Žiru i Rejnders.

Međutim, u nastavku je tim iz Milana bio mnogo bolji rival. Sjajni Leao je u 60. minutu asistirao Kristijanu Pulišiću, kome nije bilo teško da dovede Rosenere u vođstvo.

Musa i Pulišić su imali posle toga šanse da dupliraju prednost, ali nisu uspeli. Trijumf Milana overio je Okafor u 88. minutu na još jednu asistenciju raspoloženog Rafaela Leaoa.