Povređeni fudbaler Botafoga
Komične scene u Brazilu (Foto: Printscreen/Twitter)

Nezapamćeni cirkus kakav fudbal ne pamti: Razvlačili ga po terenu dok je folirao povredu (VIDEO)

Brazilski fudbal je poznat po svemu i svačemu, ali detalj sa meča između Fluminenzea i Botafoga prevazilazi granice fer-pleja i sportske borbe. “Heroj dana” je mladi napadač Botafoga Jarlen Fausto Augusto (18) koga su kao neki džak pomerali dok je folirao povredu.

Prvo ga je saigrač Hugo sa brojem 16 vratio iz gol-auta u teren kako bi mu se “ukazala pomoć”. Međutim, morali su da intervnišu domaćini, konkretno golman Felipe Alves i vezista Martineli koji su ga zajedničkim snagama vratili van terena.

Međutim, Augusto im se vratio kao bumerang pošto ga je rezervni saigrač koji se zagrevao u blizini ponovo vratio u polje. Glavni sudija je morao da prekine meč, a “nosačima tereta” iz Fluminenzea pokazao je žute kartone.

Ovaj detalj dogodio se duboko u nadoknadi meča u okviru lokalnog Kupa koji se igra u državi Karioka, a Botafogo je kao gost savladao prvaka Južne Amerike sa 4:2.

Gosti su vodili golovima Freitasa u tećem i Raija u 15. minutu, zatim je Flumineze izjednačio preko Lelea u 26. i Kenedija u 82, ali su pobedu Botafogu na kraju doneli Freitas u 88. i Urso u desetom minutu nadoknade.

Ipak, status “heroja” ide na račun mladog Augusta, koji je ušao u igru tek u 89. minutu i uradio za svoj tim veliki posao, ni kriv, ni dužan.