Lukićev pogled prema treneru (Foto: Printscreen/Twitter)

Nezapamćeno poniženje za reprezentativca Srbije: Trener ga zamenio posle samo 33 minuta

Fulam je poražen kao gost od Notingem Foresta sa 3:1 u 31. kolu Premijer lige, a srpski reprezentativac Saša Lukić platio je ceh za lošu igru londonskog tima koji je gubio sa 2:0 od davljenika u engleskoj eliti posle jedva 20 minuta igre.

Kalum Hadson-Odoji u devetom i Kris Vud u 19. minutu bili su strelci za Šumare, dok ekipa Fulama nije mogla da se sastavi u prvih pola sata.

Zato je trener Marko Silva rešio da izvrši trostruku izmenu, a među onima čija mu se igra nije svidela bio je i srpski reprezentativac. Lukić je ustupio mesto Tom Kerniju.

Pored Srbina na klupu su poslati i Aleks Ivobi i Hari Vilson, koji su ustupili mesta Adami Traoreu i Brazilcu Vilijanu. Do trenutka kada je napustio igru Lukić je izgubio dve lopte, napravio prekršaj, a i nad njim je dosuđen jedan faul.

Inače, pre dva kola Lukić je bio strelac u sjajnoj pobedi Fulama nad Totenhemom od 3:0.

Notingem je do odlaska na odmor postigao još jedan pogodak preko Morgana Gibs Vajta u 45. minutu, dok je počasni gol za goste dao defanzivac Adarabiojo početkom drugog poluvremena u 49. minutu.

Everton ukrao bod Njukaslu

Njukasl je na Sent Džejms Parku ugostio tim Evertona i poveo u 15. minutu nakon odlične individualne akcije Aleksandera Isaka. Svrakama je početkom drugog poluvremena poništen gol Brna zbog ofsajda, da bi Everton u finišu meča uspeo da stigne do izjednačenja pogotkom Dominika Kalverta-Lujina u 88. minutu iz jedanesterca – 1:1.

Petnaestak minuta kasnije završena su još dva meča. Bornmut je kao domaćin savladao Kristal Palas golom Džastina Klajverta u finišu utakmice, dok su Barnli i Vulverhempton podelili po bod – 1:1. Oba gola pala su u završnici prvog poluvremena.

Bez pobednika u derbiju Londona

Fudbaleri Vest Hema i Totenhema su u londonskom derbiju odigrali bez pobednika – 1:1. “Pevci” su pokazali više, ali nisu imali rešenje za odbranu tima Dejvida Mojesa.

Totenhem je poveo već u petom minutu kada je Verner dobio loptu sa leve strane i odlično pronašao Džonsona na tri metra od gola koji je loptu smestio u mrežu.

Izjednačujući gol usledio je u 19. minutu posle kornera koji je izveo Bouven. Engleski reprezentativac je uputio odličan centaršut i pronašao Kurta Zumu koji je nadskočio Van de Vena za izjednačenje.

Gostujući tim je imao više od igre u nastavku, Vest Hem pretio iz kontri, ali je rezultat ostao nepromenjen.