andrija zivkovic

Ni Moron nije pokvario slavlje Andrije Živkovića u Solunu: PAOK je opet šampion Grčke (VIDEO)

U epskoj borbi za titulu šampiona Grčke, PAOK se uzdigao kao neprikosnoveni gospodar četvrti put u svojoj bogatoj istoriji. Njegov put do slavlja nije bio ništa manje dramatičan od same fudbalske strasti koja je mogla da se oseti na stadionu.

Odlučujući okršaj sezone dogodio se na terenu velikog gradskog rivala Arisa, gde je PAOK izašao kao pobednik rezultatom 2:1.

Prvo se PAOK probio do vođstva u prvom poluvremenu, kada je Andrija Živković majstorski izveo kontru, a Brendon Tomas to pretvorio u gol, ostavljajući protivnike u “nekošenom”.

Međutim, Aris nije želeo da se preda, te je Loren Moron brzo vratio rezultat na 1:1 u drugom poluvremenu, unoseći nemir među navijače PAOK-a. Sve oči su bile uprte u AEK, koji je s nestrpljenjem pratio razvoj situacije, znajući da bi remi bio dovoljan za njegovu titulu.

No, sudbina je imala drugačije planove. U 62. minutu, junak koji je donosio radost PAOK-u nije bio samo Brendon, već i brazilski veteran Tajson (36), čiji je gol bio presudan za titulu.

U drugim susretima, AEK je demonstrirao snagu pobedivši Lamiju sa 3:0, dovoljno da zauzme drugo mesto. Panatinaikos i Olimpijakos su odigrali nerešeno 2:2, što je crveno-belima donelo treće, a PAO-u četvrto mesto na tabeli.