JAKA BIJOL, JURE BALKOVEC, ZAN KARNICNIK, DOMEN CRNIGOJ, MIHA MEVLJA, BENJAMIN SESKO RADOST fudbalera reprezentacije Slovenije na utakmici UEFA Lige nacija protiv Srbije na stadionu Stozice, Ljubljana 12.06.2022. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Srbija, Slovenija, UEFA Liga nacija
Fudbaleri Slovenije, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Ni Slovenci nisu mogli da pobede Bugare kao ni Piksijevi Orlovi: Baš bledo izdanje protivnika Srbije na EURO

Protivnik Srbije u grupi na EURO, reprezentacija Slovenije, nije uspela da u dobrom raspoloženju krene put Nemačke. U poslednjem pripremnom meču “zmajčeki” su odigrali mršavih 1:1 protiv Bugarske.

Interesantno je da su Slovenci se odlučili da odigraju pripremni duel baš protiv reprezentacije koja je bila protivnik Srbije u kvalifikacionoj grupi za EP. I baš kao ni Piksijevi Orlovi ni Slovenci nisu uspeli da ostvare pobedu.

Podsećamo da se Srbija spasila u Razgradu poraza golom Lazovića u dubokoj nadoknadi, a onda odigrala 2:2 u poslednjem meču kvalifikacija u Leskovcu.

Kao što ni Piksijevi izabranici nisu ostavili neki utisak u tim mečevima, tako ni Slovenija danas. Vrlo bledo izdanje Kekovih izabranika, pogotovo rezervista koji su ušli na teren u drugom poluvremenu.

Bugari su prvi i stigli do vođstva već u 4. minutu sa penala. Precizan je bio kapiten Kiril Despodov, koji je tokom celog meča zadavao mnogo problema odbrani Slovenaca. Mogao bi Stojković da pogleda ovaj meč i uoči koji problemi postoje u zadnjoj liniji protivnika.

Deset minuta kasnije se dogodilo izjednačenje kada je Andraž Šporar pogodio. I to je maltene sve što smo videli zanimljivo u ovom meču.

Jedini koji je uspeo da ostavi neki značajniji utisak bio je legendarni veteran Josip Iličić. Vidi se da u nogama i dalje ima fudbalsku magiju, samo što to baš nisu umeli da isprate njegovi saigrači.

Kek je u startnoj postavi imao ono što mu je najbolje. Na golu Oblak, ispred njega četvorka Karničnik, Brekalo, Bijol i Janža. Na sredini Gnezda Čerin, Elšnik, Horvat, po krilima Šprorar i Mlakar i u samom špicu najskuplji slovenački fudbaler trenutno – Benjamin Šeško.

U nastavku meča su ušli Iličić, Žugelj, Lovrić, Balkovec, Čelar i Gorenc Stanković.