Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog na meču Superlige
Prštalo u derbiju (Foto: FK Crvena zvezda)

Nigerijac evrogolom oborio skupocenu Zvezdu: Čuka najavila muke u Mančesteru (VIDEO)

Nešto definitivno nije u redu sa ovom novom skpocenom Crvenom zvezdom. Šestostruki uzastopni šampion Srbije zabeležio je drugi vezani poraz na gostovanjima ove sezone i to na Banovom brdu protiv Čukaričkog – 2:1 (1:0).

Veliki šamar za izraelskog trenera Baraka Bahara koji evo ima već dva kiksa u domaćem prvenstvu, koliko Zvezda mesecima nije imala. Na sve probleme nadovezuje se i predstojeće gostovanje moćnom Mančester sitiju u utorak uveče na Etihadu gde greške poput ovih večeras Građani neće opraštati.

Sva skupocena pojačanja Crvene zvezde našla su se na Banovom brdu. Neki su počeli od starta kao Šerif Endiaje (četiri miliona evra), neki ušli u 46. minutu kao Hvang im Bom (pet miliona evra), efekat je isti – Zvezda je primila dva naivna gola i izgubila tri boda.

Najpre je Spajić skrivio jedanaesterac koji je u 24. minutu iskusni Docić pretvorio u vođstvo domaćina. Zatim se Šerif Endiaje obrukao na debiju nestvarnim promašajem u situaciji koju mu je idealno pripremio Mirko Ivanić u 33. minutu.

Pre toga je Docić mogao do drugog gola, ali je izraelski golman Glazer sačuvao crveno-bele, dok je mladi Nedeljković na drugoj strani prebacio gol iz dobre pozicije u finišu prvog poluvremena.

Debitovao najskuplji

Zvezda je do izjednačenja stigla početkom drugog poluvremena, a strelac je bio Kraso ponovo iz jedanaesterca. Novajilja iz Francuske se pretplatio na pogotke sa bele tačke, a ovaj u 48. minutu učinio se kao početak velikog preokreta.

Prethodno je u petercu Čuke pao Endiaje, a glavni sudija Milan Milanović odmah pokazao na 11 metara iako nije izgledalo kao neki preterano veliki kontakt. Pride je igraču domaćih dao žuti karton, a ovaj se čudio.

Čukarički je do novog vođstva mogao samo tri minuta kasnije, ali je udarac Ivanovića završio na stativi. U 57. minutu je Lučić pao u šesnaestercu domaćih, ali ovoga puta sudija Milanović nije pokazao na penal, čak ni posle VAR provere.

Bomba Nigerijca

Šampion je napadao i imao inicijativu, ali u jeku dominacije stigao je još jedan šok i to kakav. Nigerijac Adetundži je dugo petljao sa loptom, kao da nije znao šta će, a onda se namestio pored statičnih defanzivaca i fantastičnim projektilom matirao nemoćnog Izraelca Glazera.

U 79. minutu je moglo sve da bude rešeno, pogrešio je golman Glazer, ali se Ivanović spetljao u odsudnom trenutku i prilika je otišla u nepovrat. Mnogo su grešili izabranici Baraka Bahara na svojoj polovini i posle jedne takve situacije priliku je imao Kovač, ali je njegov šut je završio pored gola.

Zvezda je probala da stigne do boda u finišu, igralo se 12 minuta nadoknade, ali nije imala snage. Ne sluti na dobro uoči gostovanja u Mančesteru.