Navijači Bresta (Printscreen: Youtube/Stade Brestois 29)

Nikada nisu igrali Evropu, a sada su na korak od Lige šampiona

Fudbaleri Bresta su u okviru 27. kola prvenstva Francuske slavili sa 1:0 na gostovanju protiv Lorijena i tako se vratili na drugo mesto na tabeli, koje je u subotu privremeno preuzeo Monako.

To mesto drže već mesec i po dana, što je prava senzacija budući da se radi o skromnoj ekipi koja je po Transfermarktu tek 13. najvrednija u Ligi 1 (vredi oko 100 miliona evra).

Pride, za Brest igra ubedljivo najmanje stranaca od svih timova (samo sedmorica od ukupno 24 igrača).

Pobedu gostujućoj ekipi protiv Lorijena doneo je Romen Del Kastiljo golom u 86. minutu. Njemu je to bio šesti pogodak u sezoni, a dodao je i pet asistencija.

Gosti su do pobede došli uprkos činjenici da su u sudijskoj nadoknadi ostali s igračem manje, kada je crveni karton zaradio Bilal Brahimi koji je u igru ušao u 89. minutu.

Za Brest je ovo peta sezona od kada su se vratili u prvi rang francuskog fudbala, a do sada mu je najbolji plasman bio 11. mesto, dok 14 pobeda nisu do sada imali nijednom.

Sve bliži su da osiguraju nastup u Ligi šampiona iduće sezone, a do sada nikad u istoriji kluba nisu igrali nikakva evropska takmičenja.