Federiko Dimarko; Foto: Beta/AP/Antonio Calanni

Niko ne može da zaustavi Inzagijevu mašinu: Interova partija “pokera”, a glavni dobitak je “Skudeto”

U odloženoj utakmici 21. kola italijanske Serije A, fudbaleri Intera deklasirali su Atalantu rezultatom 4:0 (2:0) na stadionu “Đuzepe Meaca”. Bila je ovo četvrta uzastopna utakmica “neroazura” u prvenstvu u kojoj su protivniku dali četiri gola. Time su nastavili da terorišu timove u Italiji i još jednom dokazali da samo oni imaju pravo na “Skudeto” ove sezone.

Inter je poveo u 26. minutu golom Matea Darmijana. Prednost je udvostručio Lautaro Martines u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Bila je to čista majstorija.

Martines je u 54. minutu promašio jedanaesterac, a treći gol postigao je Federiko Dimarko. Konačan rezultat postavio je Davide Fratezi u 72. minutu.

Fudbaler Atalante Šarl De Ketelare postigao je gol u 11. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog igranja rukom.

Inter ima 22 pobede i prvi je na tabeli sa 69 bodova, 12 više od drugoplasiranog Juventusa. Atalanta je u poslednje dve utakmice bez pobede i posle osmog poraza zauzima peto mesto na tabeli sa 46 bodova.

Podsetimo, “nero-azurima” predstoji revanš osmine finala Lige šampiona protiv Atletiko Madrida, nakon minimalnog trijumfa u Milanu (1:0).