Saša Ilić, Marko Nikolić
Saša Ilić i Marko Nikolić su ponovo odmerili snage u Rusiji, Printscreen: Youtube/ CSKA TV

Nikolić drugi put pobedio Ilića za manje od 20 dana: Ovog puta je Saša bio nadomak senzacije

Drugi put u 18 dana su srpski treneri i bivši partizanovci u Rusiji imali direktan okršaj. Posle pobede u prvenstvu CSKA, koji predvodi s klupe Marko Nikolić, pobedio je Pari iz Nižnjeg Novgoroda i u grupnoj fazi Kupa Rusije, i to posle penala.

Mogao je Saša Ilić da iznenadi favorita na meču u Moskvi pošto je njegova ekipa vodila preko Ze Turba od 32. minuta.

Ipak, pritisak “armejaca” nisu izdržali i u 60. minutu je Divejev izjednačio na 1:1. Pošto posle 90 minuta nije bilo pobednika pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Daleko sigurniji su bili igrači CSKA koji su postigli 4 gola, dok su dvojica igrača Parija bili neuspešni. Reći ćemo da je Ognjen Ožegović uspešno realizovao prvi penal za ekipu iz Novgoroda.

Za CSKA je čitav meč odigrao Zdjelar, dok je Milan Gajić presedeo meč na klupi.

U drugoj grupi Kupa Rusije Zenit je ostvario drugu pobedu, protiv Rubina 1:0, a strelac jedinog gola bio je Vasiljev. Strahinja Eraković nije bio u konkurenciji za ovaj meč.

Uspešan je bio i Spartak iz Moskve koji vodi Dejan Stanković. Oni su pobedili u gostima Krila Sovjetov 3:0.