RADOST fudbalera Radnickog Kragujevac na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Partizana na stadionu Partizana, Beograd 14.05.2023. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Kragujevac

Nišlije se probijaju ka vrhu Superlige: Kragujevčani su već u Evropi

Nije bilo nikakvih dilema u duelu Radničkog i Mladosti u Nišu, domaćin ostvario očekivanu pobedu – 3:0.

Radnički je u Nišu ostvario vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak u Super ligi Srbije protiv lučanske Mladosti – 3:0.

Na ruku Nišlijama je išao rezultat sa meča iz Beograda, u kojem su direktni konkurenti za opstanak u društvu najboljih IMT i Železničar remizirali – 1:1.

Ipak, ništa to Radničkom ne bi značilo da nije ostvario pobedu protiv lučanske Mladosti na „Čairu“ – 3:0, kojom su ponovo odmakli Pančevcima na tri boda viška.

U tvrdom meču presudan momenat dogodio se u 19. minutu, najbolji pojedinac Nišlija ove sezone Bami Dele dodao je loptu do Vanje Ilića, koji je sa 20 metara šutirao, lopta je pogodila Tumbasevića, promenila smer i prevarila iskusnog golmana Stamenkovića – 1:0.

U finišu meča Radnički je potvrdio trijumf, uz dva gola u razmaku od dva minuta. Najpre je u 77. minutu na najbolji mogući način Belaković iskoristio dodavanje Smajlagića, a samo minut kasnije Stamenkovića je savladao i Bami Dele.

Radnički 1923 ne gubi na “Čika Dači”

Radnički 1923 u jednom od derbija srpskog fudbala slavio pobedu protiv Napretka na „Čika Dači“.

Radnički 1923 se pobedom protiv Napretka – 3:1 na domaćem terenu vratio na četvrto mesto na tabeli Super lige, ispred Čukaričkog i Vojvodine, ekipa koje su dan ranije takođe ostvarile pobede.

Kragujevčani su odigrali odličan meč protiv ekipe koja je bila jedno od najprijatnijih iznenađenja drugog dela šampionata, Napretka, posebno u prvom poluvremenu.

Šumadinci su poveli u 28. minutu, posle sjajne akcije i duplog pasa Dadića i Aleksića, ovaj drugi je prelepo između linija odbrane Kruševljana uposlio hrvatskog internacionalca, koji je sa pet metara poslao loptu kroz noge golmanu Saviću – 1:0.

Samo osam minuta kasnije potez utakmice, Kolumbijac Ortiz je kratko dodao loptu do Aleksića, a ovaj je prelepim udarcem sa 18 metara naterao Savića da po drugi put vadi loptu iz svoje mreže.

Tračak nade gostima doneo je štoper Mršić, koji je dobio mnogo prostora i snažnim i preciznim udarcem sa 30 metara savladao je Lekovića – 2:1. U finišu meča Radnički je potvrdio pobedu golom rezerviste Vasilija Đurića, koji je u 90+5. minutu postavio konačan rezultat – 3:1.