Klop
Razočaran: Jirgen Klop (Foto: Beta/AP Photo/Kin Cheung)

Ništa od “kvadripla” za rastanak s Klopom! Junajted srušio snove Nemcu u 121. minutu (VIDEO)

Mančester junajted je srušio snove Jirgena Klopa da će se od navijača Liverpula oprostiti sa četiri trofeja (kvadripl) na kraju ove sezone.

Nemac, koji odlazi u maju iz engleskog fudbala posle gotovo decenije na klupi Crvenih, već je osvojio Liga kup, a u konkurenciji je do danas bio i za titule u Premijer ligi, Ligi Evrope i u FA kupu.

Međutim, veliki rival sa Old Traforda se plasirao u polufinale najstarijeg takmičenja posle spektakularnog meča, jednog od najboljih ove sezone i pobede u 121. minutu, golom rezerviste Amada Dijaloa – 4:3 posle produžetaka (2:2, 1:2).

Golove za domaćine dali su Skot Mektominej u 10, Entoni u 87, Markus Rašford u 112. i Amad Dijalo u 121. minutu. Heroj pobede je potom isključen, pošto je dobio drugi žuti karton zbog preteranog slavlja.

Strelci za Liverpul bili su Aleksis Mekalister u 44, Mohamed Salah u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena i Harvi Eliot u 105. minutu.

Čelsi jedva prošao, Petrović na klupi

Plasman u polufinale izborio je i Čelsi, koji je na svom terenu pobedio drugoligaša Lester sa 4:2. Londonski tim je posle prvog poluvremena vodio sa 2:0, a golove su postigli Kukurelja u 13. i Palmer u prvom minutu nadoknade. Rahim Sterling je promašio penal u 26. minutu.

Lester je smanjio u 51. minutu autogolom Disasija, a na 2:2 je izjednačio Mavididi u 62. minutu. Čelsi je do pobede stigao u finišu kada su gosti ostali sa desetoricom jer je isključen defanzivac Dojl.

Pobedu londonskom timu doneli su rezervisti Čukvuemeka u drugom minutu nadoknade i Noni Madueke u osmom. Srpski golman Đorđe Petrović sedeo je na klupi za rezerve londonskog tima.

Junajted dobio drugoligaša na žrebu

Čim je završen derbi duel na Old Trafordu odmah su izvučeni i parovi polufinala FA kupa. Mančester junajted je imao sreće jer će igrati protiv drugoligaša Koventrija, dok će se u drugom polufinalu sastati Čelsi i Mančester siti. Igra se po jedna utakmica na čuvenom Vembliju 20. i 21. aprila.