RADOST fudbalera TSC Backa Topola na utakmici Mocart Superlige protiv Cukarickog na stadionu TSC arena, Backa Topola 12.05.2024. godine Foto: MN PRESS /mr Fudbal, TSC Backa Topola, Cukaricki, prvenstvo Srbije

Ništa od osvete Lazetiću: Ne može se sa 9 igrača protiv favorita, TSC jednom nogom u Ligi konferencija

TSC može već posle prvog meča u plej-ofu za Ligu Evrope može da se pomiri sa eliminacijom i igranjem na jesen u grupnoj fazi Lige konferencija. Klub iz Bačke Topole je poražen od Makabija iz Tel Aviva sa ubedljivih 3:0.

U Sombadelju (Mađarska), gde je izraelski šampion igrao prvi meč kao domaćin, TSC je igrao celo drugo poluvreme sa 2 igrača manje. U takvoj konstelaciji snaga nije uspeo da izdrži.

I sa podjednakim brojem snaga na terenu bilo bi teško da srpski klub izbori rezultat bolji od poraza. Ekipa, koju sa klupe vodi njihov bivši trener Žarko Lazetić, apsolutni je favorit i to je potvrdila na terenu.

Lako primljen gol, pa 2 crvena u 5 minuta

Odmah su krenuli jako napred, pritisli goste iz Srbije, stvorili nekoliko izglednih prilika i stavili do znanja da će se oni pitati za sve. Činilo se da nakon što je TSC izdržao taj početni pritisak može da lakše ide u nastavku, ali samo se učinilo.

Maltene su se ušetali igrači Makabija u gol u 26. minutu. Odlična akcija po levoj strani, ubačena lopta na peterac, spuštena lopta potpuno samom napadaču Turgemanu koji to lako rešava.

Situacija po srpskog predstavnika je poštala još gora u završnici prvog poluvremena. U pet minuta 2 isključenja su se desila. Najpre je Đorđević dobio crveni karton zbog prekršaja kao poslednji igrač odbrane, a 3 minuta kasnije i Banjac zbog žestokog starta.

Tako su se trener Klafurić i njegovi igrači našli u nebranom grožđu, a čekalo ih je celo drugo poluvreme. Pokušali su i borili se da u takvoj konstalaciji snaga ne prime gol, ali bilo je to nemoguće.

Sa 9 igrača je teško izdržati

Popustili su u 63. minutu na vrlo sličan način, samo je ovog puta lopta glavom vraćena sa korner linije, a sa peteraca ju je glavom zakucao čuveni Eran Zahavi.

Odmah posle toga su imali i najbolju priliku za postizanje gola gosti, ali je Jovanović u situaciji 1 na 1 pogodio golmana u glavu.

Na kraju je pukla odbrana i treći put u 83. minutu kad je Madmon utrčao iz drugog plana u peterac, dobio odličnu loptu na vreme i prosledio je u mrežu.

Možemo reći da nenmoguća misija čeka klub iz Bačke Topole u revanšu za sedam dana. Svakako, oni će i na jesen igrati u Evropi i u slučaju ove eliminacije, jer im je garantovano mesto u Ligi konferencija.

Sastavi

Uživo:

83. minut – GOOOL! Trudili su se svim silama igrači TSC-a da ne prime treći gol, ali sa 8 igrača u polju plus golman protiv favorita, to je baš teško. Poklekli su i treči put na meču, ubačena lopta na peterac, uleteo je rezervista Madmon iz drugog plana j lako ubacio loptu u mrežu.

64. minut – Kakava sada šansa za Jovanovića. Ovog puta nije bilo ofsajda, mogao je da odmah smanji zaostatak, ali je pogodio u glavu golmana Makabija. Mnogo bi značio ovaj pogodak za TSC.

63. minut – GOOOL! Nova sjajna akcija igrača Makabija. TSC je poklekao opet posle centaršuta. I opet je dozvolio dodavanje glavom u svom petercu. Sada je loptu koja je išla u korner vratio strelac prvog gola Turgeman, a legendarni Eran Zahavi ju je glavom zakucao u mrežu.

60. minut – TSC sa devetoricom igrača uspeva za sada da izdrži. Očekivano opredeljeni su na defanzivu, ali povremenim izletima pokušavaju da nešto naprave i u napadu. Nisu dozvolili u prvih 15 minuta drugog poluvremena nijednu izglednu šansu protivniku. Možda čak izgledaju i bolje nego u prvom poluvremenu.

I poluvreme

45+3. minut – TSC se davi u problemima. Ostali su sa čak 2 igrača manje za samo nekoliko minuta. Mateja Đorđević je dobio direktan crveni karton pošto je arbitar pogledao snimak njegovog prekršaja i utvrdio da je bio poslednji igrač odbrane. Nije prošlo mnogo a Mihajlo Banjac je dobio takođe direktan crveni karton, ovog puta zbog žestokog starta na sredini terena.

Dobro će doći pauza na poluvremenu igračima srpskog tima da malo srede redove.

Jesu imali jednu odličnu šansu kad je Jovanović sa 2 metra od gola šutirao preko prečke. Sudija jeste podigao zastavicu za ofsajd, ali gledao bi se VAR, jer situacija nije bila najjasnija.

26. minut – GOOOL! Uspeo je Makabi da kruniše terensku nadmoć. Lepa akcija započeta ubacivanjem sa leve strane, spuštena lopta glavom za Turgemana koji je pobegao svom čuvaru i njemu nije bilo teško sa peterca da savlada Ilića.

17. minut – Nema golova i dalje, iako je izraelski šampion bolji protivnik. Ima kontrolu lopte i dosta je agilan. Imali su i dve solidne prilike, ali jednu je neutralisao golman Ilić, dok je u drugoj situaciji napadač Turgeman šutirao pored gola.