Maestro: Dušan Vlahović (Foto: Beta/AP/Louise Delmotte)

Njemu su “slobodnjaci” kao penali: Još jedan prelep gol levicom Dušana Vlahovića (VIDEO)

Bio je u jednom trenutku prošle sezone Dušan Vlahović vrlo efikasan iz slobodnih udaraca, ali je sa praksom da pogađa iz njih, prestao na neko vreme. Ovog petka je ponovo pokazao šta ume kada je reč o udarcu sa distance i to na gostovaju na Sardiniji.

Njegov Juventus gubio je na poluvremenu sa 2:0, ali je uspeo da izbegne na kraju poraz, bilo je 2:2. Srpski reprezentativac je lepim pogotkom iz slobodnog udarca u 62. minutu smanjio rezultat i vratio nadu “Staroj dami” u preokret koji je usledio autogolom Dosene u 86. minutu.

Sjajno je Dušan šutirao levicom, golman Kaljarija nije se ni pomerio, a Vlahović zabeležio 16. pogodak u sezoni u kojoj ima i četiri asistencije na 28 utakmica.

Ono što je najvažnije, a može da raduje i selektora Srbije Dragana Stojkovića Piksija je činjenica da Vlahović posle perioda krize i stagnacije polako ulazi u top formu uoči Evropskog prvenstva, gde bi trebalo da bude glavna perjanica Orlova.

Srbinu poništen gol

U Kataru ga je povreda sprečila da pokaže sav potencijal, a naravno da ima pravo na novu priliku u Nemačkoj. Inače, Dušanu je u prvom poluvremenu poništen gol zbog ofsajda, a imao je još nekoliko opasnih pokušaja na ovom meču.

Kaljari je poveo golom Gaetana iz penala u 30. minutu, a na 2:0 je povisio Džeri Mina, takođe sa bele tačke u 36. Vlahović je smanjio u 62, a bod gostima poklonio Dosena autogolom u 86. minutu.

Tražili su gosti i najstrožu kaznu u 92. minutu, posle starta baš nad Srbinom, ali su iz VAR sobe rekli da nije bilo prekršaja. Filip Kostić je presedeo čitav meč na klupi za rezerve u redovima Juventusa.