Pep Gvardiola na meču Vest Hem - Mančester Siti
Pep Gvardiola (Foto: Beta/AP Photo/Kin Cheung)

Njukasl izbacio Mančester siti, Gvardiola urlao na kontroverznog sudiju (VIDEO)

Fudbaleri Njukasla eliminisali su šampiona Engleske Mančester siti iz Liga kupa, pošto su pobedili u meču treće runde pred svojom publikom sa 1:0.

Jedini pogodak na Sent Džejms Parku, u meču koji su oba tima odigrali sa dosta “rezervi”, postigao je Šveđanin Aleksandar Isak u 53. minutu.

Pepu Gvardioli je prvi takmičarski poraz u sezoni teško pao, pa se, osim što je požuteo u finišu, posle meča svađao sa glavnim sudijom Krisom Kavanom nezadovoljan pojedinim odlukama.

To je, inače, onaj sudija zbog koga je naš Aleksandar Mitrović prošle sezone dobio suspenziju od devet utakmica posle isključenja na Old Trafordu.

Plasman u narednu rundu obezbedili su Liverpul pobedom protiv Lestera posle preokreta od 3:1, kao i Arsenal, koji je na gostovanju savladao Brentford sa 1:0.

Lider Čempionšipa je šokirao Enfild golom Mekatira u trećem minutu, ali je tim Jirgena Klopa u nastavku preokrenuo rezultat pogocima Gakpoa u 48, Šobošlaja u 70. i Dioga Žote u 89. minutu.

Jedini pogodak za Tobdžije u minimalnoj pobedi nad komšijama iz Londona postiao je Ris Nelson već u osmom minutu.

U narednu rundu Liga kupa prošao je i Čelsi pobedom protiv Brajtona 1:0, a jedini gol dao je Nikolas Džekson u 51. minutu.

Jedno od najvećih iznenađenja je pobeda Evertona u gostima nad Aston Vilom od 2:1. Garner i Kalvert-Luin su doneli Karamelama dva gola prednosti, dok je utešni pogodak za Vilu postigao Kamara u finišu.