Preko dva u Notingemu i bez dvojke, može i hendikep protiv rezervi Njukasla
Igrači i navijači Njukasla; Foto: Beta/AP/Owen Humphreys

Njukasl pregazio Parižane: Siti radi u korist Zvezde (VIDEO)

Crvena zvezda propustila je veliku šansu i odigrala je bez pobednika protiv Jang Bojsa u Ligi šampiona (2:2), i to pošto je vodila na pauzi između poluvremena. Jang Bojs je bio blizu pobede u Beogradu do fantastičnog gola Osmana Bukarija u 88. minutu. Međutim, nije se samo taj meč igrao u najznačajnijem evropskom takmičenju.

Pet mečeva odigralo se u drugom terminu drugog dana Lige šampiona (pored Zvezde), a na tim mečevima viđeno je 17 golova.

Njukasl – Pari Sen Žermen

Igrači Njukasla preneli su sjajnu formu iz Premijer lige, na Ligu šampiona te slavili protiv jedne od najskupljih ekipa Evrope PSŽ-a rezultatom 4:1.

Golove za “svrake” postizali su Almiron u 17. Brn u 33. Longstaf u 50. i Šer u 94. dok je za Parižane gol postigao Lukas Ernandez u 56. minutu.

Porto – Barselona

Minimalnim rezultatom fudbaleri Barselone slavili su u Portugaliji protiv Porta, a jedini strelac na meču bio je Španac Feran Tores u 46. minutu prvog poluvremena. Imao je i Porto svoje prilike, a u 82. minutu poništen je gol Taremija. Na samom kraju utakmice crveni karton dobio je Gavi koji će propustiti meč sledećeg kola.

Lajpcig – Mančester siti

Povoljan rezultat za fudbalere Crvene zvezde obezbedio je Mančester siti, koji je slavio u Nemačkoj protiv Lajpciga rezultatom 3:1. Golove za građane postigli su Fil Foden u 25. Alvarez u 84. i Doku u 91. minutu. Dok je za Lajpcig pogodio Openda u 48. minutu.

Dortmund – Milan

Borusija iz Dortmunda i velikan svetskog fudbala Milan odigrali su utakmicu bez golova 0:0. Međutim daleko od toga da je meč bilo bez uzbuđenja, a u prilog tome govori i činjenica da su dve ekipe imale ukupno 33 šuta ka golu protivnika.

Seltik – Lacio

Igrači Seltika zabeležili su i drugi poraz u Ligi šampiona, pošto su nakon preokreta izgubili na domaćem stadionu od Lacija rezultatom 2:1.

Ponovo je Lacio došao do značajnih bodova na samom kraju utakmice, sada je veteran Pedro pogodio mrežu Seltika u 95. minutu i na taj način obezbedio veliko slavlje navijača u Rimu.

Prvi gol postigli su igrači zeleno-belih u 12. minutu, precizan je bio Japanac Furuhaši. Nije dugo trajalo slavlje navijača škotskog tima pošto je u 29. minutu za goste iz Italije pogodio Matijas Vesino.

Kada se činilo da će Seltik doći do prvih bodova u Ligi šampiona, španski veteran Pedro pogodio je mrežu domaćina, a Lacio će sa ostrva za Italiju odneti sva tri boda.