Mančester junajted Bruno
Očajan: Bruno Fernades (Foto: Beta/AP Photo/Dave Thompson)

Njukasl razneo Oštrice, Junajted se opet obrukao: Imamo prvog putnika u Čempionšip (VIDEO)

Fudbalsko popodne u Premijer ligi bilo je rezervisano za borbu za Ligu Evrope i opstanak, a obeležio ga je Njukasl koji je razneo Šefild junajted sa 5:1 i poslao ga matematički u Čempionšip tri kola pre kraja.

Tom pobedom “Svrake” su se približile i Mančester junajtedu u borbi za šesto mesto i Evropu samo na bod zaostatka, a posle kiksa “Crvenih đavola” na svom terenu protiv davljenika Barnlija (1:1).

Junajted je dominirao i činilo se da će slaviti kada je Entoni pogodio mrežu gostiju posle greške u 72. minutu, ali je u finišu usledila velika greška golmana Onane, koji je nespretno oborio u petercu igrača Barnlija, a Zeki Amduni sa 11 metara doneo šokantno izjednačenje na “Old Trafordu”.

Bod koji drži Barnli u životu u borbi za opstanak…

Njukasl je odigrao odlično drugo poluvreme i na kraju ubedljivo savladao Šefild junajted sa 5:1. Mučili su se domaći u prvom delu igre, međutim četiri gola u drugih 45 minuta su im doneli vrlo važne bodove u borbi za Evropu. Šveđanin Isak je dao dva gola, Gordon upisao dve asistencije, a igrao je sjajno i Bruno Gimaraeš koji se upisao u strelce.

Fudbaleri Kristal Palasa su u samoj završnici utakmice uspeli da dođu do boda u gradskom derbiju protiv Fulama, golom Džefrija Šlupa (1:1). Prethodno je Rodrigo Munjiz nastavio dobru seriju i doveo svoj tim u prednost poečtkom drugog dela, međutim, nisu domaćini sačuvali prednost do kraja.

Vulverhempton je uspeo da savlada Luton (2:1) golovima Hvanga i Totija sa kraja prvog i početka drugog poluvremena i tako uspeo da prekine niz od sedam utakmica u svim takmičenjima bez pobede. Luton je uspeo da smanji u 81. minutu preko Morisa, ali je to bilo nedovoljno za osvajanje boda.

Opstanak u Premijer ligi je tri kola pre kraja definitivno obezbedio Everton, koji je savladao na svom terenu Brentford sa 1:0. Pogodak odluke postigao je Idrisa Gej u 60. minutu, a “Karamele” u u tvrdoj i borbenoj utakmici uspele da odbrane prednost.