Njukasl

Njukasl vaistinu najgori za Božić: Bivši napadač het-trikom spremio otkaz bivšem treneru?

Ekipa Njukasla poražena je pred svojim navijačima od Notingem Foresta sa 3:1. “Davljenik” je u gostima savladao velikog favorita na Boksing dej i produžio mu praznične muke. Verovali ili ne, Njukasl je zabeležio danas 47. poraz u istoriji za Božić što je najviše od svih premijerligaša.

Bivši igrač “Svraka” Kris Vud bio je čovek odluke u prvom meču 19. kola Premijer lige. On je bivšem klubu postigao tri gola, te verovatno i servirao otkaz treneru Njukasla Ediju Hauu.

Podsećamo kada je Hau stigao na klupu Njukasla, upravo je Vud bio i glavni napadač “Svraka”, međutim odlukom stručnog štaba u tim je doveden najskuplje pojačanje Aleksandar Isak, dok se Kris Vud možda i nepravedno prosleđuje Notingemu.

Kako to obično biva Ediju Hauu će na kraju presuditi baš napadač koji je njegovim odobrenjem prodat. Prvi gol na današnjem meču delo je Isaka sa bele tačke u 23. minutu, tada se činilo da će Njukasl lako slaviti i da će trener domaćih smiriti glasine o otkazu.

Edi Hau
Edi Hau; Printscreen: YouTube @HighPerformancePodcast

Sa njim krenuo, sa njim će i završiti

Tada je na scenu stupio prekaljeni Kris Vud i posle tri kontre postigao tri izuzetno lepa gol, a svaki liči na onaj prethodni. Golove, koje džentlmenski, gorostas nije proslavljao postizao je u 45+1, 53, i 60. minutu.

Njukasl je ovim porazom potvrdio izuzetno lošu formu, a ovo im je šesti poraz u poslednjih sedam utakmica. Zauzimaju sedmo mesto na tabeli Premijer lige sa 29 bodova i očekivano je da će do kraja dana Hau napustiti tim. Notingem se nalazi na 16. mestu sa 17 bodova, a ovo je i prva pobeda njihovog novog trenera Nuna Espirita Santa.

Svakako ovo će biti još jedan ludi Boksing dej u premijer ligi, a kvote za ostale mečeve pogledajte na sajtu SoccerBet.