Brentford's Neal Maupay, left, scores his side's first goal of the game during the English FA Cup, third round soccer match between Brentford and Wolverhampton Wanderers, at the Gtech Community Stadium, in London, Friday, Jan. 5, 2024. (John Walton/PA via AP)
Nil Mopaj postiže gol protiv Vulverhemptona,Foto: Beta/John Walton/PA via AP

Noć projektila na Ostrvu, evrogolovi padali kao kiša u Engleskoj: Totenhem i Fulam idu dalje, Vulvsi moraju opet da igraju

U premijerligaškom derbiju prve večeri igranja 3. runde FA kupa između Brentforda i Vulverhemptona nije bilo pobednika 1:1 i zato će morati da se igra nova utakmica. U drugom takvom meču Totenhem je uspeo da slomi Barnli 1:0, dok je Fulam istim rezultatom trijumfovao protiv Roterama 1:0, Ta dva tima su se plasirala u 1/16 finala.

Vrlo zanimljivo je bilo na “Komjunitiju” gde su Vulvsi morali da sa igračem manje jure zaostatak. Zakomplikovala im se situacija već u 10. minutu kada je Gomeš dobio direktan crveni karton. Startovao je direkto na stopalo protivnika i sudija ga je poslao napolje.

Brojčanu prednost domaćin je iskoristio pred kraj prvog poluvremena. Posle kornera lopta se odbila do Nila Mopaja koji ju je šutnuo jedinim putem kojim je mogla da uđe u mrežu.

Izjednačenje je doneo Dojl fantastičnim evrogolom sa oko 25 metara kada je pogodio rašlje. To je dovoljno bilo da se izbori novi meč u kome će pasti odluka ko ide dalje.

Londonski timovi evrogolovima prošli dalje

Fulam to neće morati pošto je protiv člana Čempionšipa uspeo da slavi još jednim fantastičnim golom koji je pao ove večeri.

Hteli su gosti da krenu u napad iz poslednje linije po svaku cenu uprkos visokom presingu “kolibara”. To im se nije isplatilo, usledila je loša reakcija štopera, pa je lopta stigla do De Kordove-Rida.

Ovaj nije časio časa, već odmah raspalio sa 19 metara i pogodio rašlje.

Saša Lukić je odigrao ceo meč za londonski klub.

Dugo je trebalo Totenhemu da stigne do gola protiv jedna od najslabijih ekipa u Premijer ligi. Jeste Ange Postekoglu izveo maltene najjači sastav, ali igrači Barnlija su pružili sjajan otpor.

Odlično su se držali do 78. minuta kada je Pedro Poro, iako mu to nije opis posla, postigao jedini gol na meču.

I to kako, hteli su gosti da krenu u kontrapad, ali su izgubili odmah loptu. Poro ju je uzeo, krenuo napred i kad je došao na otprilike 25 metara je raspalio po njoj svom snagom. Rezultat je lopta u mreži i jedan od najlepših golova ove godine u FA kupu. Golman je samo pogledom ispratio kako lopta pada u malu mrežu.

Sve kvote za mečeve FA kupa koji se igraju u subotu i nedelju pogledajte OVDE.