Stefan Mitrović, Srbija U21; Foto: MN Press

Nova blamaža Srbije: Severni Irci preokrenuli u Leskovcu i ostavili “orliće” bez EP!

Još jedan šamar srpskom fudbalu! Da, bili smo svi svesni da će mlada fudbalska reprezentacija Srbije teško otići na Evropsko prvenstvo u konkurenciji Ukrajine i Engleske, ali… Bolan šamar je ono što je selekcija Ljubinka Drulovića doživela ove večeri na stadionu “Dubočica” u Leskovcu.

Reprezentacija Severne Irske do 21 godine, koja je bila među najlošijima u ovoj kvalifikacionoj grupi F, savladala je Srbiju rezultatom 2:1 (0:1). I to, dakle, posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Srbija je povela na jugu Srbije golom Stefana Mitrovića u 40. minutu. Krilni napadač Verone je bio strelac na drugom uzastopnom meču državnog tima. Asistent mu je bio Aleksa Matić.

Početak iz snova, a onda…

Ali, potom je usledio veliki pad i pobeda “ostrvljana”. Preokret gostiju kreirao je vezista Džastin Deveni. Vezista Kristal Palaa je bio dvostruki asistent, prvo Čarliju Alenu u 56, a zatim i Krejgu Farkuaru u 70. minutu.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije je treća na tabeli grupe F sa 10 bodova, dok je Severna Irska četvrta sa šest bodova. U sledećem kolu, Srbija gostuje Ukrajini, a Severna Irska dočekuje Englesku. Utakmice su na programu 6. septembra.

Direktan plasman na Evropsko prvenstvo obezbediće devet pobednika grupa i tri najbolje drugoplasirane selekcije. Šest slabijih drugoplasiranih će u baraž, a tri pobednika baraž duela će na EP. Kontinentalni šampionat održaće se sledeće godine u Slovačkoj.