Nova bura u srpskom fudbalu, sudijski ekspert tvrdi: “Nije bio penal za OFK Beograd” (VIDEO)

Ni sedmo kolo Superlige Srbije nije proteklo bez bure, a za nju se pobrinuo Rade Đurović, nekadašnji savezni sudija, koji se oglasio na društvenoj mreži X povodom spornog jedanaesterca za OFK Beograd iz koga su Romantičari stigli do preokreta i pobede nad Napretkom u 90. minutu.

Kruševljani su bili domaćini u Lazarevcu (?!) i vodili na poluvremenu sa 1:0, ali su Beograđani u nastavku preokrenuli i slavili sa 3:1 i probili se u vrh Superlige.

Pogodak za pobedu postigao je Aleksandar Paločević sa bele tačke, ali je jedanaesterac koji je Romantičarima dosudio glavniarbitar Stefan Jeknić u najmanju ruku vrlo diskutabilan.

– Ovakve situacije izazivaju dilemu samo zato što nema jasnih nastupa i stavova čelnika FSS-a
i Sudijske komisije, a nema ih zato što se zloupotrebljavaju pravila po potrebama u Superligi. Ovo ne može biti prekršaj, iako je igrač Napretka igrao rukom. Naime, ide ispravno u skok kako bi igrao glavom, ali napadač OFK Beograda skreće loptu iz neposredne blizine koja nakon toga udara odbrambenog igrača u ruku – napisao je Đurović.

Poznati sudijski analitičar je ponovio stotinu puta izrečeni stav kada se radi o suđenju u Superligi.

– (K)VAR soba kod nas služi ne da ispravlja neispravne odluke nego da donosi odluke koje smatra da treba da se dese i stavlja ogroman pritisak na glavnog sudiju koji nije imao snage da se tome suprotstavi, a situacija mu je veoma nezahvalna – završio je Đurović.

Ovo je, inače, još jedan sporni detalj na utakmicama OFK Beograda ove sezone koji je i u prvom kolu protiv Mladosti iz Lučana slavio u Užicu posle preokreta iz penala u finišu sa 2:1.