CRVENI DJAVOLI navijaci fudbalera Radnickog Kragujevac na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Partizana na stadionu Cika Daca, Kragujevac 25.10.2023. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Kragujevac

Nova kiša golova u Kragujevcu: Iz 2 u 1 za nastavak sna o Evropi, Čukarički slavio sa igračem manje (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog 1923 ugostili su danas na stadionu Čika Dača u Kragujevcu ekipu Mladosti iz Lučana te su posle velikog preokreta slavili sa 3:2 čime su nastavili borbu za Evropu sa ekipom Vojvodine.

Radnički je u sjajnoj formi i nastavlja da prezentuje izuzetno lep i napadački fudbal pod vođstvom Feđe Dudića, a danas je, iako je gubio sa 0:2, sa tri pogotka došao do preokreta i do velika tri boda u borbi za Evropu. Trenutno su četvoroplasirani sa 59 bodova, te gol razlikom +7.

Podsećamo ekipa Radničkog je jedina koja ima tri pobede u tri utakmice plej-ofa lige, čime su dobro raspoloženje iz regularnog dela sezone preneli u doigravanje.

Veličković je u 22. minutu šokirao domaće, a četiri minuta kasnije Milošević pogađa sa bele tačke za 0:2. U završnici prvog dela dosuđen je penal za Kragujevčane, a Vidosavljević je sigurno pogodio za 1:2, gol pogledajte OVDE.

Dudić pravi dve promene na poluvremenu i već u 60. minutu Vidosavljević novim golom donosi erupciju oduševljenja među navijačima poznatim kao “Crveni đavoli”, gol pogledjte OVDE. U 76. minutu Besim Šerbečić pogađa za veliko slavlje domaćih igrača, treći gol pogledajte OVDE.

Treba napomenuti da je golman domaćih bio na izuzetnom nivou, a prepričavaće se odbrana Stamenković iz 47. minuta. U 3. minutu nadoknade fantastično je Đurić lomio Joksimovića, Stamenković mu odbranio, a onda je Vidosavljević imao veliku šansu koja je otišla u nepovrat jer je Stamenković ponovo fantastično reagovao!

Četiri kola su do kraja, tim Feđe Dudića je u dobroj poziciji jer ima pet bodova više od petoplasirane Vojvodine, ali jako težak raspored. Dudićev tim gostuje TSC-u, Crvenoj zvezdi, dočekuje Vojvodinu i potom gostuje Partizanu u poslednjem kolu.

Čukarički slavio sa igračem manje

Napredak je skroz druga ekipa u nastavku sezone. I po rezultatima, a i po fudbalerima koji se nalaze na terenu. Naravno da je ovo jedna iskusna ekipa kao što je Čukarički i iskoristila.

Belo-crni su svom terenu savladali fudbalere Napretka sa 2:0. Celo drugo poluvreme domaća ekipa igrala je sa igračem manje, ali ni to nije pomoglo gostima iz Kruševca.

Povela je Čuka već u trećem minutu golom Mela, a napadač je već u petom minutu dobio žuti karton. Zanimljivo, da je u 45 minutu isti fudbaler dobio i drugi žuti karton i završio utakmicu.

Celo drugo poluvreme Čukarički je igrao sa igračem manje, ali “čarapani” nisu uspeli ni da na taj način se vrate rezultatski u meč. Na 2:0 povisio je Bojica Nikčević u 57. minutu, a ispostavilo se da je to ostao i konačan rezultat.

Napredak je vezao četvrti poraz u nizu i treći u plej-ofu. Pored Partizana, Napredak je jedini klub koji je bez bodova u ovom delu šampionata.

Čukarički posle ove pobede deli peto mesto sa Vojvodinom, koje je poslednje koje vodi u Evropu.