Ivory Coast's Nicolas Pepe, left, in action against Senegal's goalkeeper Edouard Mendy during the African Cup of Nations round of 16 soccer match between Senegal and Ivory Coast, at the Charles Konan Banny stadium in Yamoussoukro, Ivory Coast, Monday, Jan. 29, 2024. (AP Photo/Themba Hadebe)
Detalj sa meča u Abiđanu (Foto: Beta/(AP Photo/Themba Hadebe)

Nova senzacija: Slonovi bez selektora izbacili šampiona Afrike, ludnica na ulicama (VIDEO)

Posle Egipta, još jedan favorit ide rano kući sa Afričkog kupa nacija. Zvanični šampion kontinenta, selekcija Senegala, neće braniti trofej ove zime, pošto je eliminisana u osmini finala od domaćina Obale Slonovače posle izvođenja jedanaesteraca – 5:4 (1:1, 0:1).

Tako je selekcija koja je jedva prošla grupnu fazu i koja je smenila selektora pre samo šest dana prošla u četvtfinale i imaće priliku da se bori za najvredniji fudbalski trofej na “crnom kontinentu”.

Emers Fae, čovek koji je privremeno preuzeo Obalu Slonovače, odradio je sa svojim stručnim štabom sjajan posao i uspeo da neutrališe jednu od najjačih selekcija u Africi. Sadio Mane se mučio u većem delu meča, iako je asistirao kod prvog gola, dok je Ismaila Sar bio odsečen, a napad Senegala nekako odsutan.

Jesu Senegalci poveli u četvrtom minutu preko Abiba Dijaloa, ali je uporni domaći tim nagrađen za veliku borbu u 86. minutu, kada je glavni sudija posle VAR intervencije dosudio penal, a realizovao ga iskusni Frenk Kesi za 1:1.

U produžetku nije bilo golova, a na penal-ruletu neprecizan je bio Musa Nijakate, koji je u trećoj seriji šutirao pored gola. Sva petorica izvođača za Obalu Slonovače bili su precizni, pa su igrači te selekcije nagrađeni za trud.

Penal-seriju i veliko slavlje domaćina pogledajte OVDE

Napadač Crvene zvezde Žan-Filip Kraso igrao je na ovom meču do 72. minuta kada je zamenjen.

Slavilo se i na ulicama Abiđana, prestonice Obale Slonovače pošto je meč odigran u drugom gradu.