Ofsajd pre gola Dinama (Foto: Printscreen/You Tube)

Novi cirkus u hrvatskom fudbalu: Dinamo dobio penal iz ofsajda i prelomio utakmicu (VIDEO)

Posle dosta godina Hrvati konačno imaju zanimljivu sezonu u kojoj se čak tri ekipe bore za titulu, dok im s vremena na vreme posao pokvari ambiciozni Osijek, koji funkcioniše slično kao TSC u Srbiji, uz naklonost mađarskih vlasti.

Lider je Rijeka sa 56 bodova, prati je Hajduk iz Splita sa 55, dok Dinamo “pod teretom” Lige konferencije ima meč manje i 51 bod i na mišiće uspeva da se održi u trci za titulu.

U nedelju je u meču poslednjeg kola Dinamo na Maksimiru dočekao Slaven Belupo i savladao ga sa 5:2, ali je utakmica ostala u senci novog VAR cirkusa i penala koji su Modri dobili u 66. minutu kod rezultata 2:2 kada se lomio rezultat.

Glavni sudija Patrik Kolarić je pokazao na penal posle duela Lepinjice i Baturine. VAR provera je trajala skoro četiri minuta i sudija je na kraju dosudio jedanaesterac, a Kulenović pogodio za 3:2.

Kod kaznenog udarca sporna su bila dva detalja i zbog toga je provera trajala toliko dugo.

Najprije da li je kontakt Lepinjice i Baturine bio dovoljan za penal, a onda se gledao i potencijalni ofsajd Špikića u akciji pre duela. Ipak, sudija Kolarić potvrdio svoju odluku, a glavni VAR bio je internacionalni hrvatski arbitar Ivan Bebek.

Na You Tube kanalu “VARCheck”, koji se, kako piše, bavi “nezavisnom i objektivnom analizom spornih situacija nastalih prilikom povlačenja VAR linija” objavljena je analiza u kojoj se zaključuje da je pre penala za Dinamo, njegov igrač bio u ofsajdu i da to dokazuje grafički, povlačenjem crta.

Zanimljivo da je u televizijskom prenosu utakmice prikazana crta kao dokaz da nema ofsajda.