Dušan Vlahović; Foto: Beta/AP/Marco Alpozzi

Novi gol Vlahovića, ali će ga opet kritikovati: Lacio iskoristio kiks Juvea, Roma nije preživela krug u Monci

Teško je opisati igru Juventusa i Dušana Vlahovića ovih dana. Od savršenstva do katastrofe i nazad. Sve za nekoliko minuta. Fudbaleri Juventusa i Kaljarija su podelili bodove u utakmici 7. kola Serije A, što je novi kiks velikana iz Torina.

Fudbaleri Juventusa su poveli u 15. minutu golom srpskog fudbalera Dušana Vlahovića iz penala. Srpski fudbaler je gol posvetio saigraču Gleisonu Bremeru, koji će odsustvovati do kraja sezone, pošto je pre nekoliko dana na meču Lige šampiona protiv Lajpciga pokidao ligamente kolena.

Vlahović je na poslednja tri meča za Juventus u svim takmičenjima postigao pet golova. Iz te perspektive njegova forma je izvanredna. Međutim, ako pogledamo drugu stranu, koja ne ulazi u čistu statistiku, Vlahović je tragičar Juventusa.

Srbin je imao najbolju šansu na meču, odbitak posle šuta Vestona Mekenija koji sa nekoliko metara nije umeo da sprovede u mrežu. Poneo se prilično traljavo i loptu poslao pored leve stative.

Da je tada dao gol, sve bi bilo gotovo u Torinu. Ovako, kako to obično biva, uvek u fudbalu dođe kazna.

Kaljari je do izjednačenja na “Alijanc stadionu” stigao u 88. pogotkom Razvana Marina iz penala. I tu nije bio kraj katastrofe domaćih.

Juventus je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je u 89. minutu isključen Fransisko Konseisao. Sve to je treći put ove sezone dovelo do kiksa i iksa “stare dane” na svom stadionu. Prethodno su remizirali sa Đenovom i Romom, oba puta po 0:0.

Fudbaleri Juventusa se sada nalaze na trećem mestu na tabeli sa 13 bodova, dok je Kaljari na 15. poziciji sa šest. Juventus će u narednom kolu Serije A igrati sa ekipom Lacija, dok će Kaljari dočekati Torino.

Lacio stigao “Staru damu”

Posle mučenja na startu sezone u dobru formu je ušao Lacio koji je slavio na Olimpiku protiv Empolija posle preokreta sa 2:1. Gosti su poveli u devetom minutu preko Espozita, ali je do odlaska na odmor Zakanji poravnao na 1:1 u nadoknadi prvog dela.

Argentinac Tati Kasteljanos je promašio penal u 51. minutu, ali se iskupio u 84. asistencijom za veterana Pedra, koji je postigao pogodak za pobedu izvrsnim udarcem pod prečku. Španac ima 37 godina, ali i dalje igra na top nivou i nema nameru da se penzioniše.

Lacio je ovom pobedom stigao na deobu trećeg mesta sa Juventusom koji ima bolji gol-razliku.

Bolonja je nastavila sa nerešenim rezultatima, a bod sa “Renato Dalare” odnela je Parma (0:0) i to sa igračem manje jer je u 53. minutu isključen desni bek Kulibali.

Novi kiks Rome

Od kako je Igor Jurić preuzeo Romu, forma “vučice” je po principu toplo-hladno, a baš takva je bila i utakmica koju je tim iz prestonice odigrao u Monci. Na stadionu “Brianteo” u gradu poznatijem po Formuli 1 više nego po fudbalu, Monca i Roma su podelili bodove rezultatom 1:1 (0:0).

Iz prvog poluvremena beležimo poništen rol Artema Dovbika zbog ofsajda, a zatim i sjajnu odbranu Mileta Svilara u situaciji jedan na jedan sa Danijelom Maldinijem. Ipak, sve vredno pomena videli smo u drugom delu utakmice.

Konkretno, u 61. minutu se Dovbik fenomenalno zagradio i prema proceni sudije Federika La Penje nije napravio prekršaj u napadu. Stuštio se prema golu, nanizao nekoliko igrača Monce i potom savladao golmana za vođstvo Rome. Ali, radost gostiju je potrajala samo devet minuta.

Igrao se 70. minut kada je Dani Mota iz odbitka smestio loptu u mrežu za, ispostaviće se, konačnih 1:1. Roma je u završnici pritiskala i napadala, a u 87. tražila penal. Međutim, nije bilo faula nad Tomasom Baldancijem.

Roma, dakle, nije uspela da zaleči evropske rane i poraz od Elfsborga u Ligi Evrope. Ostaće na 9. poziciji sa samo 10 osvojenih bodova. Sa druge strane, tim Alesandra Neste je pobegao sa dna i sada sa četiri boda je na deobi pretposlednjem mestu na tabeli Serije A.