Haos u Grčkoj; Twitter/Justin Freitas

Novi haos u Grčkoj: Navijači Olimpijakosa se tukli sa policijom, radio suzavac i pendreci (VIDEO)

Ove večeri u Grčkoj smo videli novi haos. Ovog puta u duelu koji su igrali Volos i Olimpijakos. Utakmica je prekinuta u nadoknadi, pri rezultatu 2:2. I to u petom minutu zaostavnog vremena. Tada je došlo do ubacivanja suzavca sa tribina na kojoj su bili navijači iz Pireja.

Osim suzavca, ubacivali su razne predmete na teren i ušli u žestok obračun sa policijom, prenose grčki mediji. Zbog toga su treneri i igrači u panici napustili teren i otišli u svlačionicu. Sudija nije imao kud i morao je da prekine meč tri minuta kre zvaničnog kraja.

Navijači crveno-belih su, najverovatnije, bili revoltirani suđenjem. Pošto je njihov tim od 18. minuta igrao sa igračem manje kada je isključen Panajotis Recos. Isto tako, kasnije tokom meča su Olimpijakosu poništena dva pogotka zbog VAR analize.

Kako je rezultat na semaforu bio 2:2, to će biti rezultat kojim će utakmica biti registrovana. Ali, ni tada nije bio gotov haos u grčkoj Superligi. Navijači Olimpijakosa nastavili su sa ludovanjem, pa je policija morala da pojača “odbranu”.

Došlo je do opšte tuče, bilo je i privođenja, a sada će posla imati i pravosuđe u Grčkoj, kao i Fudbalski savez te zemlje. Grci su ponovo sami sebi bacili mrlju na fudbal.