Novi Pazar opet kiksnuo, navijači nezadovoljni: “Matiću, odlazi” i “Uprava napolje” grmelo s tribina

Novi Pazar ni posle četiri kola u prolećnom delu Superlige ne zna za pobedu. Dva puta su poraženi, dok su dva puta remizirali, danas na svom terenu protiv Mladosti iz Lučana (0:0).

Utakmici na Stadionu kraj Jošanice posle više od pet meseci prisustvovala je i publika (istekla je suspenzija od pet utakmica pred praznim tribnama) koja nije bila zadovoljna igrom domaćih fudbalera protiv Lučanaca.

Nisu pristalice Novog Pazara imale priliku ranije, pa su danas poručile treneru Igoru Matiću da napusti klupu njihovog kluba. Orilo se Gradskim stadionom u Novom Pazaru “Igore, odlazi”, a čulo se i “Uprava, napolje”.

Novi Pazar je očajno izgledao i imao mnogo sreće što odlična Mladost iz Lučana nije odnela u Dragačevo sva tri boda. Domaćin je igrao bez svog najboljeg igrača Adema Ljajića, ali to ne sme da bude opravdanje za očajne rezulate u prethodnih mesec dana.

Bura nas sigurno čeka narednih dana kraj Jošanice. Videćemo kakao će da se završi priča oko trenera Igora Matića koji ne zna za pobedu od starta proleća.

Radnik demolirao Nišlije u derbiju juga Srbije

Posle dve uzastopne pobede, nad Javorom i IMT-om, niški Radnički je ovog nedeljnog popodneva na ”Čairu” razočarao svoje navijače.

U duelu sa poslednjeplasiranim Radnikom iz Surdulice, Nišlije su ubedljivo poražene sa čak 3:0. čime je zaustavljen njihov uspon na tabeli, pa i dalje imaju 23 boda na 12. mestu.

Radnik je upisao tek drugu pobedu u ovoj sezoni, a prvu još od drugog kola i meča protiv Spartaka u Surdulici (2:0). Dva gola za Radnik postigao je Borko Duronjić u 56. i 62. minutu, a jednom se u strelce upisao Haris Hajdarević u 72. minutu.

Spartak produžio agoniju Voždovca

Fudbaleri Spartaka se pobedom od 2:0 protiv Voždovca vraćaju u Suboticu. Popularni Zmajevi su u velikoj krizi na početku prolećne polusezone, izgubili su i četvrtu utakmicu u nizu i pali na deseto mesto.

Gosti su do pobede stigli u poslednjih 20-ak minuta. Miloš Mijić je malo po ulasku na teren poslao odličan centaršut ka Todoroskom, a udarac glavom veziste iz Prilepa usmerila je loptu u gol u 68. minutu.

Nade u preokret Voždovca definitivno je ugasio Jovan Lukić u nadoknadi vremena. Sa oko dvadesetak metara šut je bio dovoljno precizan da lopta ponovo zatrese mrežu domaćina.