fudbaler Partizana na utakmici kvalifikacija za UEFA Ligu Evropa protiv Lugana na stadionu Partizana, Beograd 08.08.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Kvalifikacije UEFA Liga Evropa, Lugano

Novi poraz Partizana u Evropi, ali sad ga nije zaslužio: Jedan milimetarski šut presudio u Humskoj

Treći poraz Partizana u Evropi ovog leta, ali ovaj je možemo reći nezaslužen. Lugano je trijumfovao u Humskoj 1:0 u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Trenutak odluke se dogodio u 74. minutu kada je počela akcija sa leve strane. Vladi je ostavio loptu na nekih 17-18 metara Zenotiju koji je upitio milimetarski precizan šut u donji desni ugao Jovanovićevog gola.

Time je i kaznio Partizan za 2 odlične prilike u prvom poluvremenu preko Severine i Saldanje.

Krenuli su posle primljenog gola crno-beli po izjednačenje i imali jednu šansu preko debitanta Grimalda koji je odlično šutirao, ali je golman Lugana uspeo da skrene loptu u korner.

Možda je ovo čak bio i najbolji meč crno-belih u dosadašnjem toku sezone i šteta što nije izboren pozitivan rezultat.

Revanš u Švajcarskoj biće za sedam dana. Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu igrati protiv Beškitaša, dok poraženi ide u plej-of za Ligu konferencija gde ga čeka duel protiv boljeg iz dvomeča Silkeborg – Gent.