Omladinci Fenerbahčea (Foto: Printscreen/Twitter/FootColic)

Novi skandal u Turskoj: Tadićev klub napustio teren posle gola koji je primio u 1. minutu (VIDEO)

Nikad kraja skandalima u turskom fudbalu, a za novi se pobrinuo Fenerbahče, koji je napustio finale Superkupa Turske posle samo jednog minuta igre nakon što je Galatasaraj poveo sa 1:0.

Mauro Ikardi je pogodio mrežu Fenera samo što je lopta krenula sa centra, a to je bio znak za trenera istanbulskog velikana da odmah povuče ekipu sa terena, uz blagoslov iz svečane lože.

Za Fenerbahče su na ovom meču nastupili omladinci, nije bilo ni Dušana Tadića, ni Edina Džeka, ni golmana Livakovića, kao ni ostalih zvezda, a na takav potez su se odlučili iz protesta prema Savezu.

Najpre, jer im nije bilo dozvoljeno odlaganje meča za trofej, zbog obaveza u Evropi koje imaju četvrtak protiv Olimpijakosa, kao i iz razloga što Fudbalski savez Turske nije želeo da angažuje strane sudije za ovaj meč.

Na kraju tu je i protest protiv kazni na nedavnoj utakmici protiv Trabzona, na kojoj su domaći navijači uleteli u teren i tukli gostujuće predvođene Tadićem. Pisali su turski mediji da u klubu razmišljaju čak i o napuštanju lige, ali su od toga odustali.

Kako bilo, Fenerbahče je izgleda definitivno ostao bez prvog trofeja u sezoni pošto će Galatasaraju biti dodeljena pobeda službenim rezultatom od 3:0. Posle prekida, malobrojni gledaoci imali su priliku da gledaju “trening meč” dve ekipe Galatasaraja.

Inače, finale Superkupa trebalo je da se odigra u Rijadu prošle godine, ali nije ni počelo jer organizatori nisu dozvolili igračima da izađu na teren u majicama sa likom Kemala Ataturka i porukom “Mir kod kuće, mir u svetu”.