Ženska fudbalska reprezentacija Srbije
Solidan meč Srpkinja (Foto: MN Press)

Novi solidan meč Srpkinja u Ligi nacija: Poljska namučila našu reprezentaciju, ali rezultat je dobar

Novi solidan meč Srpkinja u Ligi nacija. U Staroj Pazovi gostovala je ekipa Poljske u okviru 4. kola (Liga B). Na kraju, došlo je do podele plena. Konačan rezultat bio je 1:1.

Ovaj skor definitivno više odgovara Poljakinjama, koje imaju tri boda više od naših reprezentativki.

Povele su gošće u 43. minutu, pogodak je bio delo Natalije Padile.

Međutim, u sedmom minutu drugog poluvremena, Srbija je izjednačila. Jelena Čanković u ulozi asistentkinje, Dina Blagojević je bila strelkinja.

Imale su i naše devojke i Poljakinje svoje prilike do kraja meča, ali nije bilo više pogodaka.

Srbija do kraja ovog ciklusa gostuje Grčkoj i dočekuje Ukrajinu. S druge strane Poljska na strani igra s Ukrajinkama, a čeka Grčku. To će se dogoditi u decembru.

Inače, prvoplasirana ekipa ide direktno u najviši rang takmičenja, dok se drugoplasirani tim za tako nešto bori kroz doigravanje sa timovima iz višeg ranga.