Umar Sadik Real Sosijedad
(Foto: Printscreen/Twitter/@oluwashina)

Novi vikend, nova bomba Sadika: Nigerijac evrogolom doneo bod Real Sosijedadu (VIDEO)

Divili smo se prošlog vikenda pogotku koji je postigao Umar Sadik za Real Sosijedad na meču sa Seviljom, a sjajni Nigerijac je nastavio da rešeta mreže u Španiji i ove subote i to na efektan način.

Njegov tim gostovao je u Osasuni i gubio sa 1:0 pogotkom Gomeza u drugom minutu, ali je nekadašnji napadač Partrizana doneo bod svom timu sjajnim pogotkom u 41. minutu.

Sve je Nigerijac sam uradio, primio loptu na nekih 40 metara i onda je poneo ka šesnaestercu. Tamo je na nekih 18 metara idealno podesio nišansku spravu i neodbranjivo matirao golmana Osasune.

Ovo je drugi pogodak za Sadika na poslednje tri utakmice, i evidentno je da se provereni golgeter polakio vraća u formu, posle višemesečne pauze zbog povrede kolena.

Real Sosijedad je na kraju odneo bod iz Pamplone koji ga drži u zoni za plasman u Evropu. Osasuna posle remija ostaje sigurna u sredini tabele.