Kilijan Mbape na poluvremenu meča Monako - PSŽ
Mbape na poluvremenu (Fotro: Printscreen/Twitter)

Nula u derbiju, Francuska bruji o sukobu: Da li je Luis Enrike ponizio Mbapea u Monaku? (VIDEO)

Fudbaleri Monaka i Pari Sen Žermena remizirali su u Monte Karlu (0:0) u derbiju na otvaranju 24. kola francuske Lige 1. Meč je obeležio potencijalni sukob trenera Parižana Luisa Enrikea i prve zvezde Kilijana Mbapea koju je zamenio na poluvremenu.

Derbi kola francuskog šampionata nije opravdao taj epitet, uzevši u obzir da nismo videli mnogo toga od prve i treće ekipe u Francuskoj u ovom trenutku. Domaćini su je bolje otvorili, a uspeli su i da stignu do gola posle udarca Ben Jedera u 25. minutu, ali je gol bio poništen zbog ofsajda.

Najveću pažnju privukao je potez Luisa Enrikea koji je posle prvih 45 minuta u svlačionici ostavio Kilijana Mbapea, a kako nije bilo vidljivo da se radi o povredi, ovo se lako može protumačiti i kao poniženje budućeg napadača Reala iz Madrida.

U znak protesta Mbape je odbio da sedi na klupi sa saigračima u nastavku, otišao je pravo na tribine stadiona “Luj II” na kome se svojevremeno afirmisao.

Pari Sen Žermen je uspeo da se pojavi u drugom poluvremenu, pa je tako lepu priliku imao prvo Bredli Barkola u 68. minutu, a potom i Vitinja u 76. kada se istakao golman Kneževa Radoslav Majecki.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je tako Pari Sen Žermen i dalje suvereno prvi na tabeli Lige 1 sa 55 bodova, dok je Monako treći sa 42.