Inter Milan's Denzel Dumfries, center, attempts a shot at goal in front of Atletico Madrid's goalkeeper Jan Oblak, left, and Atletico Madrid's Mario Hermoso during the Champions League, round of 16, second leg soccer match between Atletico Madrid and Inter Milan at the Metropolitano stadium in Madrid, Spain, Wednesday, March 13, 2024. (AP Photo/Manu Fernandez)
Heroj Atletika: Jan Oblak (Foto: Beta/AP Photo/Manu Fernandez)

Oblak preveliki za Inter! Srčani Atletiko izbacio vicešampiona Evrope posle velike drame i penala (VIDEO)

Poslednji revanš meč osmine finala Lige šampiona doneo je veliku dramu u Madridu gde je Atletiko eliminisao Inter posle produžetaka (2:1) i penala (3:2), a nakon što je u regularnih 90 minuta nadoknadio gol zaostatka iz prvog meča – 0:1.

Apsolutni junak utakmice je slovenački golman Jan Oblak, koji je u penal seriji odbranio dva udarca Neroazurima (Aleksisu Sančezu i Klasenu), dok je Lautaro Martinez poslao loptu preko gola za veliko slavlje Madriđana koji su eliminsali aktuelnog vicešampiona Evrope.

Malo je falilo da ne bude nastavka, ali je iskusni švajcarski golman Zomer odbranio mrežu u finišu pred naletima “jorgandžija”. Imao je i sreće jer je u trećem minutu nadoknade Rodrigo Rikelme promašio sjajnu priliku za 3:1 i plasman Atletika u četvrtfinale.

Inter kažnjen za promašaje

Posle uvodnog pokušaja Brazilca Lina, Inter je dominirao u prvih pola sata, a kruna te inicijative bio je sjajan vodeći pogodak koji je u 33. minutu postigao levi bek Dimarko. Barela mu je sjajno “doturio” loptu, a omaleni levi bek lako pogodio ugao Oblakovog gola.

Radost gostiju trajla je samo dva minuta, pošto je u 35. iskusni Antoan Grizman posle srećnog odbitka od noge igrača Intera lako pogodio ćošak Zomerovog gola. Francuz je najviše i pretio Interu na ovom meču, a početkom drugog dela u 52. minutu izdvajamo prelepu odbranu Zomera posle njegovog pokušaja.

Atletico Madrid's Antoine Griezmann, right, passes the ball past Inter Milan's Benjamin Pavard during the Champions League, round of 16, second leg soccer match between Atletico Madrid and Inter Milan at the Metropolitano stadium in Madrid, Spain, Wednesday, March 13, 2024. (AP Photo/Manu Fernandez)
Duel zemljaka: Pavar i Grizman (Foto: Beta/AP Photo/Manu Fernandez)

Izgledalo je da će 15-ak minuta pre kraja Inter sitići do drugog gola i pobede, ali je Tiram u 76. poslao preko gola sjajnu loptu koju mu je dodao Lautaro. I Barela je imao sjajnu kontru u tim trenucima da reši meč, ali se istakao Slovenac Oblak na golu Madriđana.

I kao što to biva u fudbalu, Atletiko je kaznio Neroazure u samom finišu. Igrao se 89. minut, rezervista Koke sjajno proigrao Memfisa Depaja, a Holanđanin “okrenuo” čuvare pogodio za 2:1 i veliko slavlje na “Metropolitanu”.

Bio je to neophodni impuls Madriđanima da u nadoknadi krenu još jače ka golu Intera, a u toj inicijativi Rikelme je propustio najbolju priliku na meču u poslednjim sekundama regularnog dela i poslao na patos svog trenera Dijega Simeonenea.

U dodatnih pola sata gledali smo otvorenu borbu na obe strane i po jednu dobru šansu koju nisu iskoristili Depaj u 97. za Altetiko i Lautaro Martinez u 98. minutu. Sve to uslovilo je da potom gledamo dramatične penale i bravure fantastičnog Slovenca.

Borusija pogađala, PSV promašivao

A dok su Atletiko i Inter vodili veliki rat u Madridu, Borusija iz Dortmunda je eliminisala PSV iz Ajndhovena minimalnom pobedom od 2:0 na krcatom “Vestfalenu”. U prvom meču je bilo nerešeno 1:1, pa nemački predstavnik ide dalje ukupnim rezultatom od 3:1.

Popularni “milioneri” su već u trećem minutu preko Džejdona Sanča poveli protiv novog šampiona Holandije i tu prednost su sačuvali do samog kraja. Dali su Nemci u drugom pluvremenu još jedan gol, precizan je bio Niklas Filkrug, ali je on poništen zbog ofsajda u 77. minutu.

Malo je falilo da PSV šokira Dortmund u četvrtom minutu nadokande, kada je kapiten Luk de Jong iz sjajne pozicije šutirao preko gola. Zatim su gosti kažnjeni i za taj promašaj. Marko Rojs je u 95. minutu pobegao čuvarima i rutinski pogodio za konačnih 2:0 i veliko slavlje Dortmunda.

Borusija se tako pridružila Mančester sitiju, Arsenalu, Pari Sen Žermenu, Realu, Barseloni Atletiko Madridu i Bajernu, koji će u petak na žrebu od 12 časova saznati rivale u četvrtfinalu najkvalitetnijeg klupskog takimičenja.