Dušan Vlahović je promašio penal u prvom pripremnom meču, Printscreen: X/@emaxstatman

Očajan početak priprema Vlahovića i Juventusa

Nisu dobro počeli pripreme fudbaleri Juventusa pod vođstvom novog trenera Tijaga Mote. U prvom prijateljskom meču su doživeli debakl od nemačkog drugoligaša Nirnberga 3:0.

Nije se proslavio ni naš Dušan Vlahović koji je promašio penal. Dogodilo se to u 72. minutu kada je mogao da poravna na 1:1, pošto je nemački klub došao u vođstvo golom Jandera u 19. minutu.

Vlahovićev šut sa “bele tačke” je ostao na stativi. Inače, on je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Nakon toga Juventus je primio još 2 gola i to u razmaku od 87. do 89. minuta. Forkel je pogodio i potom Janiš.

Na ovom susretu je zaigrao i supertalentovani Vasilije Adžić. Momak ponikao u Budućnosti iz Podgorice koji je tek napunio 18 godina, međutim, o njemu se priča kao momku koji bi već u prvoj sezoni u Torinu mogao da dobije značajnu ulogu.

Mora se priznati da ovo nikako nije neki alarm za uzbunu. “Stara dama” je tek počela pripreme, a Nirnberg je maltene u takmičarskoj formi, ovo im je bio šesti pripremni meč.