Fudbaleri Zrinjskog slave s navijačima čudesnu pobedu u Ligi konferencija, Printscreen: Twitter/@DnevniAvaz

Od 0:3 do 4:3! Čudo neviđeno Zrinjskog protiv Alkmara, Mostar neće spavati: Varšavska “džungla” pojela Aston Vilu

Čuda se dešavaju ranijem terminu u preostala dva evropska takmičenja, a najviše ih je viđeno u Ligi konferencija i to u grupi E gde nastupaju Zrinjski, AZ Alkmar, Legija i engleski velikan Aston Vila.

Srpski predstavnik Čukarički poražen je u prvom kolu Lige Evrope od mađarskog Ferencvaroša rezultatom 3:1.

Zrinjski – AZ Alkmar

Zrinjski je slavio u Mostaru pred domaćim navijačima u meču koji će se prepričavati generacijama. Posle neverovatnog preokreta pao je AZ Alkmar (4:3).

Vodio je holandski klub posle prvog dela utakmice 3:0 i delovalo je da se meč našao u jednosmernoj ulici.

Za igru Zrinjskog možemo upotrebiti čuvenu floskuli i reći da se u prvih 45. minuta igrači Krunoslava Rendulića nisu pojavili na terenu.

Međutim sve se naglavačke okrenulo u nastavku, već u 48. minutu Zvonimir Kožulj smanjio je rezultat na 3:1. Bolje je delovao Zrinjski, ali niko nije očekivao ono što će se dogoditi.

Josip Ćorluka u 68. i Aldvin Hrvanović u 71. izjednačili su rezultat na stadionu pod Belim Bregom, da bi u 81. minutu. Delirijum i jedan od najvećih preokreta u istoriji evropskih takmičenja postavio drugim golom Zvonimir Kožulj.

Verovatno najveća pobeda u istoriji Zrinjskog u meču koji će svakako ući u anale evropskog fudbala.

Legia – Aston Vila

Drugi meč grupe E igrao se u Varšavi gde je gostovala Aston Vila. Gosti iz Birmingema bili su ubedljivi favoriti pred početak ove utakmice, a šansa koja se davala Legiji je bila minimalna. Međutim, još jednom se pokazalo da ne dobijaju uvek favoriti. Legija je slavila rezultatom 3:2.

U prvom poluvremenu viđeno je četiri gola, a na odmor se otišlo pri rezultatu 2:2. Strelci za Legiju bili su Vžolek u 3. minutu odnosno Mući u 26, dok je za Engleze prvo pogodio Djuran u 6. a krajnji rezultat poluvremena postavio je Lukas Dinj u 38.

Na samom početku drugog dela utakmice u 51. minutu ponovo je sjajnim udarcem matirao golmana Vile albanski reprezentativan Ernest Mući.

Do kraja utakmice Aston Vila je napadala, međutim Poljaci su se odlučno branili i rezultat je ostao nepromenjen – 3:2.

Čitav meč za domaći tim odigrao je i bivši štoper Crvene zvezde, Radovan Pankov.

Inače, pre meča su navijači Legije ponovo napravili spektakularnu koreografiju na kojoj je poruka gostima iz Englerske bila: “Dobro došli u džunglu”.

Ostali rezultati

Još jednom su igrači Fenerbahčea demonstrirali silu, a ovaj put nastradao je Nordsjeland u Turskoj – 3:1, dok je bugarski Ludogorec ubedljivo savladao slabašnu Spartak Trnavu rezultatom 4:0.

Slovan iz Bratislave savladao je čudo sa Farskih Ostrva Ki Klaksvikom rezultatom 2:1, drugi gol za ekipu iz Slovačke postigao je nekadašnji napadač OFK Beograda Aleksandar Čavrić u 74. minutu.

Na golu Slovana bio je bivši golman Crvene zvezde Milan Borjan koji je kod gola gostiju nespretno reagovao.

Dinamo iz Zagreba deklasirao je kazakstansku Astanu na Maksimiru rezultatom 5:1, uz napomenu da su dva gola data na kraju utakmice kada je pitanje pobednika bilo rešeno.

Klub iz tzv. Kosova, Balkani, poražen je minimalnim rezultatom (1:0) od Viktorije Plzen.