Manchester United's Alejandro Garnacho, right, scores his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Manchester United and Aston Villa at the Old Trafford stadium in Manchester, England, Tuesday, Dec. 26, 2023. (AP Photo/Dave Thompson)
Prvi gol Garnača (Foto: Beta/AP Photo/Dave Thompson)

Od košmara do nestvarnog preokreta: Junajted pobedio Vilu uz dva gola argentinskog bisera

Preživeli su Mančester junajted i Erik ten Hag “minu” zvanu Aston Vila, pa se skandiranje da će već sutra (u sredu) ujutru Holanđanin dobiti otkaz neće ostvariti. Posrnuli velikan je slavio posle velikog preokreta na Old Trafordu – 3:2 (0:2) i povratio minimum dostojanstva.

Kako su Crveni đavoli odgirali prvo poluvreme činilo se da neće prekinuti niz od gotovo sedam sati bez datog gola. Aston Vila je poveal golom Megina u 21. minutu iz slobodnog udarca sa desne strane prilikom kojeg niko nije zakačio loptu, a ona prevarila Onanu.

Isti igrač pripremio je i drugi gol gostiju tako što je pogodio u glavu štopera Lenglea iz kornera, a odbitak Dendonker sproveo u mrežu u 26. minutu za šokantnih ali zasluženih 2:0.

Uspeo je Junajted nekako da preživi do odlaska na poluvreme, a onda posle pauze priredi i veliki preokret za veliku pobedu kojom je prekinuo crnu seriju. I izbacio Vilu iz trke sa “velikim dečacima”.

Asistencija Rašforda za najboljeg pojedinca ove utakmice, 19-godišnjeg Argentinca Garnača i gol u 48. minutu nije prošla jer je VAR rekao da je bio ofsajd. Uporni domaćini nastavili su da “gaze”, a u 59. minutu Rašford je ovog puta ispravno proigrao Argentinca koji je smanjio na 2:1.

Talentovani Garnačo je doneo i izjednačenje na ovom meču u 71. minutu kada je posle smušene reakcije odbrane Aston Vile uspeo sam da matira sa nekih 14-15 metara nemoćnog Emija Martineza. Bio je to trenutak za eksploziju i samo delić ekstaze koja je usledila.

Za nju se pobrinuo Rasmus Hojlund. Skupoceni Danac uspeo je da se upiše konačno u strelce u Premijer ligi u 82. minutu i “izbaci” iz sebe preko hiljadu minuta frustracije koja se skupila. Eksplodirao je Old Traford, Aston Vili nije bilo povratka u utakmicu pa je posle kiksa sa Šefild junajtedom na svom terenu iskusila još jednu gorku pilulu.

Očigledno ekipa Unaja Emerija nije još “zrela za titulu”, a Junajted, pa možda mu baš ova pobeda preokrene sezonu. Videlo se u prenosu posle trećeg gola koliko znači igračima i navijačima.