Bournemouth's Dominic Solanke, left, kicks the ball during the English Premier League soccer match between Manchester United and Bournemouth at the Old Trafford stadium in Manchester, England, Saturday, Dec. 9, 2023. (AP Photo/Jon Super)
Nemoćni Megvajer (Foto: Beta/AP Photo/Jon Super)

Od Mančester junajteda ostalo samo ime: Španski čarobnjak na klupi Bornmuta servirao horor-šou na Old Trafordu

Subotnje popodne u Premijer ligi obeležio je definitivno Mančester junajted koji je svojim očajnim navijačima priredio još jedan pravi fudbalski horor-šou. Crveni đavoli poraženi su na svom terenu od Bornmuta sa 3:0 i samo ih je VAR spasio da ne prođu kao Bajern.

Preporođeni tim sa juga Engleske još jednom je pokazao da je bilo potrebno samo vreme da se kockice poslože od dolaska sjajnog mladog španskog trenera Andonija Iraole koji počinje da dobija ulogu čarobnjaka i vuče ovaj tim ka sredini tabele posle slabijeg starta sezone.

Njegov tim šokirao je Junajted već posle pet minuta igre sjajnim udarcem Dominika Solankea, a sredinom drugog poluvremena Markus Tavernije je sa dve asistencije za Bilinga u 68. i Senesija u 73. zakucao eksere u kovčeg Mančester junajteda.

U finišu je Bornmut postigao još jedan pogodak, ali je iz VAR sobe stigla informacija da je Utara igrao rukom pa je četvrti pogodak u 92. minutu poništen. Taj detalj nije pomutio radost gostima zbog prve pobede u istoriji na Old Trafordu.

Mnogo pre tog gola tribine Old Traforda su se ispraznile, a poslednji zvižduk glavnog sudije izazvao je bujicu nezadovoljstva domaćih fanova.

Junajtedu je ovo drugi poraz na poslednje tri utakmice, a u sledećem kolu gostuje Liverpulu bez kapitena Bruna Fernandeša koji je danas dobio peti žuti karton u sezoni.

Velika pobeda Šefild junajteda

Šefild junajted je na domaćem terenu ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak i to protiv Brentforda sa 1:0. Strelac gola odluke bio je Džejms Mekati koji je pogodio u prvom minutu nadoknade vremena.

Iznenađenje je i priredio Barnli koji je u gostima Brajtonu uzeo bod (1:1). Ekipu Vensana Kompanija do vođstva je doveo Vilson Odobert u finišu prvog poluvremena, da bi Simon Adingra u 77. izjednačio rezultat na meču.

Bodove su podelili i Vulverhempton i Notingem Forest pošto je u Vulverhemptonu bilo takođe 1:1. “Šumari” su poveli golom Harija Tofoloa u 14. minutu, a izjednačenje je doneo Mateus Kunja u 32. minutu susreta.