Markus Rašford; Foto: Beta/AP/Alastair Grant

Od penala do rutinske pobede: Junajted krenuo ka provaliji, pa zaigrao kao nekada

Mančester junajted je pobedom na neugodnom gostovanju Sautemptonu rezultatom 3:0 (2:0) otvorio 4. kolo engleske Premijer lige. Bio je to siguran trijumf “crvenih đavola”, iako samo par minuta pre odlučujuća dva gola je delovalo da će ovo biti još jedno mučno popodne za njegove navijače.

Naime, u 33. minutu je domaćin imao penal zbog neverovatno glupog i početničkog starta Dioga Daloa. Međutim, dužan je večeru Andreu Onani koji je na sjajan način odbranio udarac Arčera sa 11 metara.

Dok ste skoknuli po pivo do frižidera, umesto 1:0 na semaforu je stajalo 0:1 jer je već u sledećem napadu Matijs de Liht pogodio mrežu S’otona. Kristijan Eriksen je izveo korner sa leve strane, Bruno Fernandeš centrirao posle pomoćne igre, a holandski štoper efektno pogodio “malu mrežu” glavom.

Dokaz kakva je fudbal igra

Umesto vođstva jednog tima, prednost je imao drugi, a već posle šest minuta i to dvostruku. Igrao se 41. minut kada je Markus Rašford veoma lepo pogodio dalji ugao i sa oko 16 metara udaljenosti, praktično, već tada rešio ovaj meč.

Posao je timu Erika ten Haga bio olakšan od 79. minuta kada je Stivens dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta na koleno Alehandra Garnača.

No, u celom drugom poluvremenu Sautempton nije uspeo da uzvrati makar jedan udarac, dok je Junajted promašio nekoliko prilika, od kojih je najbolju imao Džošua Zirkze u nadoknadi, ali je bio izblokiran. Ipak, taku je stavio upravo Garnačo u 96. minutu kada je na asistenciju Kazemira zakucao loptu u mrežu za konačnih 0:3.

Mančester junajted je sada na osmom mestu sa šest osvojenih bodova posle četiri runde, dok je Sautempton ostao na dnu tabele, sa sva četiri poraza.