Danijel Vivijan glavom izbacuje loptu ispred praznog gola posle šuta igrača Đirone, Printcreen: DAZN

Odbrana glavom ispred praznog gola u 95. minutu odlučiće šampiona Španije?!

Posle Bundeslige i Serije A, čini se da je i trka za titulom u Primeri takođe već sada završena. Đirona, prvi je doživela novi poraz, drugi uzastopni, nije iskoristila kiks Reala i pala na 6 bodova zaostatka za njim. Presudio joj je Atletik u Bilbau 3:2.

Najprijatnije iznenađenje, ne samo španskog fudbala, već i “liga petice” ove sezone posle fantastične prve polovine sezone, nažalost, počelo je da posustaje.

Dugo su držali čelnu poziciju na tabeli La Lige, ali su pali u poslednjih 5 mečeva. Samo jedna pobeda i čak dva uzastopna poraza su omogućili “kraljevskom klubu” da ih ne samo prestigne, već se i odlepi.

Dželat Berenger

Posle remija protiv Sosijedada i poraza na “Santijago Bernabeu” od Reala, treći meč u nizu nisu osetili slast pobede. Ovog puta na “San Mamesu”. Dželat im je bio Alehandro Berenger, ove sezone fenomenalno krilo Bilbaa.

Manje od 90 sekundi je proteklo od početka utakmice, a on je već zatresao mrežu fantastičnim šutem sa ivice šesnaesterca.

Đirona je odmah na početku drugog poluvremena izjednačila preko Cigankova.

Tim iz Katalonije je, između ostalog, ove sezone bio prepoznatljiv po preokretima i pobedama nakon što je gubio na poluvremenu. Učinilo se da bi ponovo moglo da bude tako, ali samo do 56. minuta.

Ponovo je taj Berenger bio koban. Doduše, gol ide na dušu igračima Đirone koji su izgubili loptu blizu svog gola, a domaći u 2 poteza stiglo do novog vođstva 2:1.

Samo 4 minuta kasnije Atletik je došao do, ispostaviće se, nedostižnih 2 gola prednosti. Injaki Vilijams je bio spretniji od čuvara, došao do lopte i prilike za šut, a lopta je od stative završila u mreži.

Odbrana glavom ispred praznog gola

U 75. minutu Đirona je stigla do drugog gola preko Erika Garsije. Računajući nadoknadu imali su više od 20 minuta da pokušaju da izbegnu poraz.

Na putu ka tome im se isprečio Danijel Vivijan. U 5. minutu nadoknade svi su videli loptu u golu koji je maltene bio prazan, ali onda se ispred gol linije pojavio igrač Atletika i glavom je uspeo da interveniše i spreči pogodak.