Fudbaleri OFK Beograda, proslavljaju pobedu na utakmici prve lige protiv Mladosti GAT, na Omladinskom stadionu. Beograd, 21.10.2023. foto: MN Press / vm Fudbal, OFK Beograd, Mlaost GAT

OFK Beograd golom u 93. minutu slavio protiv Mladosti: Čukarički upropastio Drinčićev debi

Posle dva meseca pauze vratio se fudbal u Srbiju, a utakmice prvog kola odigrao je tim OFK Beograda koji se posle osam godina vratio u najviši rang srpskog fudbala. Pored početka sezone Zvezde i Partizana upravo ovaj meč publika u Srbiji je sa nestrpljenjem čekala.

Imali su i razloga za zadovoljstvo na kraju, u Užicu je viđen odličan meč sa ludom završnicom! Romantičari su na predstavljanju slavili golom u 93. minutu protiv Mladosti iz Lučana sa 2:1, dok je Čukarički lako slavio protiv Radničkog iz Niša sa 2:0.

Mladost je kao domaćin na stadionu “Radomir Antić” u Užicu imala pobedu u nogama protiv OFK Beograda. Ipak senzacionalni preokret usledio je u poslednjih nekoliko minuta utakmice.

Poveli su Lučanci golom Dušana Cvetinovića u 59. minutu. Ipak, Cvetinović je brzo prošao put od heroja do tragičara, jer je pri kraju susreta dobio crveni karton. Na 1:1 poravnao je Kahvić sa bele tačke u 87. minutu susreta.

OFK Beograd je iskoristio momentum, nastavio da pritiska i uspeo da u 93. minutu, drugim golom Kahvića, stigne do sva tri boda.

Čukarički upropastio Drinčićev debi

Duel na Banovom brdu počeo je presingom domaćina od samog početka. Vršili su Brđani pritisak na poslednju liniju Radničkog, koji je u nekoliko momenata imao poteškoća da odgovori, te su domaći često dolazili do lopti i prilika.

Đorđe Ivanović je u 32. minutu zatresao mrežu za 1:0, a u poslednjim sekundama prvog dela meča Mihajlo Cvetković uvećao je na 2:0.

Četa Nikola Drinčića aktivnija je bila u drugom poluvremenu, uglavnom je iz daljine pretio Radnički. Najbolju priliku je sredinom drugog poluvremena imao Jovan Nišić, ali je golman Čukaričkog sjajno reagovao.