Celtic's Luis Palma goes off injured during the Champions League, Group E, soccer match between Celtic and Feyenoord at Celtic Park, Glasgow, Scotland, Wednesday, Dec. 13, 2023. (Andrew Milligan/PA via AP)

Old Firm kakav su svi priželjkivali: Šest golova, dva penala i neverovatna završnica

Rendžers i Seltik su odigrali fantastičnu utakmicu u 32. kolu škotskog prvenstva. Pobednika u čuvenom Old Firm derbiju nije bilo, a meč je okončan rezultatom 3:3.

Seltik je i dalje prvi na tabeli sa 75 bodova i jednim poenom prednosti u odnosu na Policajce, ali i utakmicom više jedno kolo pre kraja regularnog dela šampionata.

Seltik će se na samom kraju šampionata sastati sa Sent Mirenom, dok će Rendžers prvo gostovati Dandi junajtedu, a potom i Ros Kauntiju. Ukoliko Rendžers završi prvi na tabeli šampionata imaće prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Spektakl na Ajbroksu

Pravi spektakl viđen je na “Ajbroksu”, a gosti su propustili veliku priliku da trijumfuju i dodatno umaknu velikom rivalu na tabeli.

Idealno je susret počeo za tim Brendon Rodžersa. Već u 1. minutu Daizen Maeda je doveo Seltik u vođstvo. Već u 34. minutu na semaforu je stajalo 0:2 nakon što je Džeka Batlanda matirao Met O’Rajli.

“Policajci” nisu rekli poslednju reč

Činilo se da će aktuelni šampion bez većih problema sačuvati stečenu prednost, ali “policajci” nisu tako mislili.

Igrao se 55. minut kada je Džejms Tavernije sa bele tačke smanjio rezultat. Nakon toga je usledio neverovatan finiš utakmice. Najpre je Abdalah Sima u 86. minutu doneo izjednačenje domaćinu i veliku radnost na tribinama.

Ipak, to slavlje nije dugo trajalo, pošto je Adam Ajdah vratio vođstvo Seltiku.

Verovatno su svi upisali pobedu gostima, no tako nije mislio Rabi Matondo koji je u trećem minutu nadoknade doneo veoma važan bod Rendžersu.