JOVAN MIJATOVIC fudbaler Crvene Zvezde na utakmici Mocart Superlige Srbije protiv BOGDAN JOCIC iz Vozdovca na stadionu Vozdovca, Beograd 26.08.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, FK CRVENA ZVEZDA, FK VOZDOVAC, MOZZART SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP
Jovan Mijatović, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Omladinci Zvezde dobili “petardu” od Sitija: Sin Emila Heskija stavio tačku na debakl

Omladinci Crvene zvezde su pretrpeli poraz od svojih vršnjaka iz Mančester sitija 5:2 na startu omladinske Lige šampiona.

Loša uvertira za meč između seniorskih timova dva kluba u 1. kolu grupe Lige šampiona. Pre meča na “Etihadu” snage su odmerili i timovi do 19 godina dva kluba u okviru omladinske Lige šampiona.

Ekipa Nenada Milijaša za ovaj meč bila je pojačana prvotimcima Mijatovićem, Šljivićem i Nedeljkovićem, nije pomoglo da se izbegne ubedljiv poraz.

Držali su se crveno-beli sve do pred sam kraj prvog poluvremena, u nekoliko navrata uspevali i da zaprete domaćinu. Ipak, popustili su u 45. minutu i najbolji pojedinac na terenu, Lorens, je zatresao mrežu Marinkovića.

Tri gola za 9 minuta

Pod utiskom pogotka primljenog pred sam odlazak na odmor u prvih 5 minuta drugog dela igre primili su još 2 gola. Ponovo je strelac bio Lorens, a odmah za njim i Dikson.

U 54. minutu velikih 4:0 na semaforu za domaćina, u strelce se još jednom upisao Lorens za svoj het-trik na ovom meču.

Tek tada su uspeli da se malo razbude gosti i samo dva minuta kasnije Mijatović postiže pogodak. U 78. minutu je Bubanj smanjio na podnošljivih 4:2.

Međutim, i peta lopta je završila u mreži Zvezdinog golmana. Nju je tamo poslao Džejden Heski, sin legendarnog napadača Emila Heskija, bivšeg reprezentativca Engleske i člana Liverpula.