Jovan Šljivić, Omladinci Crvene zvezde, UEFA Liga mladih

Omladinci Zvezde poraženi u Bernu: Zbog gol razlike crveno-beli treći na tabeli

Mladi fudbaleri Crvene zvezde su zvanično završili učešće u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona za fudbalere do 19 godina. Fudbaleri Nenada Milijaša su poraženi rezultatom 2:1 od ekipe Jang Bojsa u gostima.

Na taj način su omladinci zvezde ostali sa samo tri boda iz pet utakmica, a jedinu pobedu ostvarili su u Begradu upravo protiv današnjeg rivala. Zvezda je identičnim rezultatom savladala “Mlade momke” u Srbiji.

Dok se čeka početak najbitnije utakmice Crvene zvezde u Ligi šampiona ove godine protiv Jang Bojsa u gostima, pogledaćemo tok utakmice U19 selekcije beogradske ekipe.

SOCCERKVOTE: (2.25) Jang Bojs (3.30) Crvena zvezda (3.75)

Jang Bojs je vodio do 86. minuta 2:0, golovima Uga Pare u 18. i Janisa Lutija u 71. minutu, a onda je počasni gol za crveno-bele postigao Luka Lečić.

Zvezda se nalazi na trećoj poziciji na tabeli zbog bolje gol razlike (-5 u odnosu na Jang Bojsovih – 9), a prvo mesto dele RB Lajpcig i Mančester siti. Utakmica ova dva rivala je krenula nešto kasnije u odnosu na onu u Bernu, trenutno je 26. minut a rezultat je 0:0.

LAJV KLAĐENJE >>>> Mančester siti vs RB Lajpcig

Crveno-belima je ostala još jedna evropska utakmica, a nju će igrati 13. decembra od 14.00 protiv Mančester sitija na domaćem terenu. Prva utakmica ova dva rivala završena je 5:2 u korist Engleza.