Brentford's Mathias Jorgensen, right reacts following a shot on goal during the English Premier League soccer match between Brentford and Manchester United at the Gtech Community Stadium in London, Saturday, March 30, 2024. (AP Photo/Ian Walton)
Neverovatno šta su igrači Brentforda promašili protiv Mančester junajteda, Foto: Beta/AP Photo/Ian Walton

Onana, stativa i prečka spasavali Junajted 95 minuta, a onda ludnica: 31 šut Brentforda, a spasila ih “kosmička pravda”

Ludi dan u Premijer ligi je završen kako drugačije nego na lud način. Brentford i Mančester junajted su odigrali 1:1, a golovi su pali u 96. i 97. minutu.

I ne zna se na kraju ko više tuguje zbog ovakvog rezultata. Da li “crveni đavoli” koji su dali gol u 96. i samo 3 minuta ih delilo od pobede, koju po igri apsolutno nisu zaslužili? Ili još više domaći koji su apsolutno nadigrali favorita, gazili ga tokom 90 i kusur minuta, potom bili na ivici ponora i na kraju se iščupali golom u 99. minutu.

Fudbal je takav, surov i ne oprašta! I to su osetili fudbaleri Brentforda protiv Mančester junajteda. Nema zasluga, već ako ne uradite vi ono što je potrebno, onda vas stigne kazna i to drakonska. “Crveni đavoli” su pobedili 1:0 i to golom u 97. minutu.

Dva puta stativa i jednom prečka

Čak 31 šute su uputili igrači Brentforda (17 van okvira gola, 5 u okvir gola i još 9 je izblokirano), ali gol su postigli tek u samom finišu i to za vađenje. Pogodili su 2 puta stativu i jednom prečku. Njihov najbolji igrač Ajvan Toni se ispromašivao kao nikada u karijeri.

Navijači Mančester junajteda da kuju u zvezde toliko osporavanog Andrea Onanu i da se zahvaljuju višim silama zato što je njihov tim ostao neporažen u Brentfordu.

Kapiten Brentfoda je pogađao i stativu i bio blokiran u poslednjem trenutku i šutirao pored gola iz odličnih šansi. Jednostavno nije lopta htela u gol, a uputio je 10 šuteva, prema statistici.

Kosmička pravda ipak postoji

I umalo je to skupo koštalo njegov tim. Mejson Maunt se vratio iz višemesečnog odsustva zbog povrede i to na kakav način. U 7. minutu nadoknade je kaznio domaćina za sve promašaje i neiskorišćene šanse.

Ipak, manje od 3 minuta kasnije ipak se pokazalo da postoji neka kosmička pravda. I Toni se iskupio za promašaje, uspeo je da asistira Ajeru za pogodak i izjednačenje.

Inače, čak 9 puta u poslednjih 11 utakmica su protivnici uputili više od 20 šuteva na gol Junajteda i to dovoljno govori o tome kako igra ekipa Erika Ten Haga.

A Brentford, koji je i dalje u borbi za opstanak, ni na sedmom uzastopnom meču nije uspeo da pobedi. I u tom periodu je osvojio tek 2 boda.