Ukraine England Euro 2024 Soccer
Kajl Voker protiv Ukrajine (Foto: Beta/AP Photo/Czarek Sokolowski)

Ono kad i dosadnih 0:0 uđu u istoriju fudbala

Nekada i najdosadnija fudbalska utakmica može da postane istorijska, a upravo to se dogodilo na meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Andore i Belorusije na kojoj nije bilo golova.

Tamo je legendarni reprezentativac Andore Ildefons Lima (43) postao najstariji fudbaler koji je zaigrao u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u istoriji. Ušao je sa klupe, upisao 136. nastup za Andoru u karijeri, a u utorak na meču sa Švajcarskom završiće 26-godišnju reprezentativnu karijeru.

Reprezentacija Engleske neprijatno je iznenadila svoje navijače remijem protiv Ukrajine (1:1) u Vroclavu u okviru kvalifikacija za EURO. Nešto što nije bilo svojstveno selekciji Gereta Sautgejta – da gubi bodove u kvalifikacijama – dogodilo se ove subote u Poljskoj.

Možda je tome doprinela i atmosfera u kojoj je ovaj meč odigran pošto su na tribinama primećeni nacistički simboli i znakovi militarističke grupe Azov, koja se bori protiv ruske vojske u konfliktu između dve zemlje, što se nije svidelo engleskim navijačima.

Što se tiče samog meča, Ukrajina je povela golom Zinčenka u 26. minutu, da bi Kajl Voker izjednačio u 41. na asistenciju Harija Kejna. Engleska je u drugom poluvremenu dominirala, a najbolju i jedinu šansu za trijumf propustio je Bukajo Saka u 59. minutu.

U ostalim mečevima ovog popodneva, Švedska je demolirala Estoniju u gostima sa 5:0, dok je Belgija savladala kao gost Azerbejdžan sa 1:0 pogotkom Fereire-Karaska u 38. minutu i sada deli prvo mesto u grupi sa Austrijom.