Mančester siti; Foto: MN Press

Opet taj Haland! Siti se vraški mučio na “Etihadu”, dok “ubica golmana” nije stupio na scenu

U zaostaloj utakmici 18. kola engleske Premijer lige, Mančester siti je savladao Brentford minimalnim rezultatom. Na kraju je bilo 1:0 (0:0), posle puno mučenja “građana” pred svojim navijačima.

I ovog puta gost na “Etihadu” se veoma dobro branio i preživljavao sve do 71. minuta. A onda, u identičnom minutu kao nedavno protiv Evertona, Erling Haland je rešio pitanje pobednika. I tada, kao i sada, Norvežanin je pri rezultatu 0:0 pogodio za pobedu Sitija.

On je na fantastičan način pretrčao odbranu Brentforda, bacio na patos jednog čuvara i savladao golmana Marka Flekena, koji je do tada bio senzacionalan na golu.

Time je Haland postao jedan od trojice igrača koji su postigli gol ili asistirali za isti protiv svakog tima u Premijer ligi. Pre njega to su uradili Hari Kejn i Bukajo Saka.

Mančester siti se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli Premijer lige sa 56 bodova. Liverpul je prvi na tabeli sa 57 bodova, dok je Arsenal treći sa 55. Brentford je na 14. poziciji na tabeli sa 25 poena.