Liverpool's Curtis Jones reacts after missing a scoring chance during the English Premier League soccer match between Liverpool and Crystal Palace at Anfield Stadium in Liverpool, England, Sunday, April 14, 2024. (AP Photo/Jon Super)
Liverpul poražen od Kristal Palasa, Foto: Beta/AP Photo/Jon Super

Opet taj Palas, opet je rak rana i opet izbija Liverpulu titulu iz ruku: Bogovi sreće nisu dali da lopta uđe u gol

Liverpul je prvi od tri tima koji je kiksnuo u finišu borbe za titulu, a Kristal Palas je ponovo bio koban. Na “Enfildu” su “orlovi” iz Londona slavili 1:0 i tako ostavili Klopovu četu u lošoj situaciji u nastavku šampionske trke.

Ponovo je Palas tim koji bi mogao da košta Liverpul titule. Sećamo se da je ovaj klub presudio u jednom od poslednjih kola Džerardu, Luisu Suarezu i kompaniji u trci za titulu sa Čelsijem pre 10 godina. Bilo je tada 3:0, sada je bio samo 1 golo u mreži “crvenih” i previše, previše promašaja Liverpulovih igrača.

Šokirao je Eze u 14. minutu prepun “Enfild roud” donevši vođstvo gostima iz Londona. Zaboravljen je bio na pet metara i nije mu bilo teško da pogodi mrežu.

Lopta nije htela u gol

Uzaludni su bili napadu Liverpula, šanse koje su stvarali i koje je bilo teže promašiti nego dati gol. Jednostavno, kao da su bogovi sreće okrenuli leđa izabranicima Jirgena Klopa. Lopta nije htela da uđe u gol.

Uostalom samo u poslednjih petnaestak minuta, Žota nije ubacio loptu u prazan gol, Džons je izašao 1 na 1 sa golmanom i promašio, Salahu sa 2 metra je igrač s leđa izblokirao šut u prazan gol… A da ne pričamo o tome šta je bilo pre toga.

Po četvrti put u poslednjih 11 godina je Kristal Palas pobedio Liverpul na “Enfildu” i pokazao se kao rak rana ovog tima i kluba. Tek drugu pobedu su ostvarili “orlovi” od dolaska trenera Glaznera početkom ove godine, što dovoljno govori o tome protiv kakvog tima je kiksnuo Liverpul.

I tako je od ekipe koja je pre 10 dana bila prva na tabeli i bila prvi favorit s obzirom na raspored, sad su pali na treće mesto sa 2 boda manje od Mančester sitija. Isti broj bodova je ostao i Arsenalu koji je takođe doživeo poraz, od Aston Vile.